Zmarł o. Stanisław Wódz OMI

Śp. o. Stanisław Wódz OMI, wieloletni proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, zmarł 17 marca.

O. Stanisław Wódz OMI, urodził się 09.01.1949 w Niegosławicach w diecezji wrocławskiej, jako syn Wojciecha i Rozalii z domu Szypuła. Był jednym z siedmiorga dzieci. Szkołę podstawową ukończył w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie i w 1965 roku rozpoczął naukę w Niższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Markowicach. Po maturze eksternistycznej w Bydgoszczy, rozpoczął nowicjat w Obrze i studia. Studia ukończył w 1976 roku obroną pracy magisterskiej z psychologii. W tym roku przyjął świecenia kapłańskie i został skierowany do Katowic jako duszpasterz młodzieży. Trzykrotnie organizował MAZENOD SONG w Katowicach. Podczas pracy duszpasterskiej w Katowicach podjął studia z homiletyki na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie .

Od 1983 roku należał do Rady Prowincjalnej. W tym roku też został dyrektorem NSD w Markowicach. Od 1982 podjął wykłady z homiletyki w WSD w Obrze, które prowadził do 1998 r. W 1992 roku został mianowany proboszczem obrzańskiej parafii.

Od 1998 roku pełnił urząd superiora w Kodniu, a rok później został proboszczem i kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia i Matki Jedności.

W 2003 r. ks. bp Zbigniew Kiernikowski mianował o. Stanisława Wodza diecezjalnym egzorcystą. Uhonorowany wieloma odznaczeniami samorządu lokalnego i wyróżnieniami ogólnopolskimi.

Od 9 września 2011 roku o. Stanisław dołączył do delegatury we Francji i Beneluksie.

Odszedł do Pana w drodze do klasztoru w Vaudricourt 17 marca 2013 roku.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Uroczystości pogrzebowe śp. o. Stanisława Wodza OMI:

– 21 marca (czwartek) – godz.15.00: Msza św. w Vaudricourt (Francja, departament Pas-de-Calais) i eksporta ciała do Kodnia;

– 22 marca (piątek) – godz. 17.00: wprowadzenie ciała śp. o Stanisława do Bazyliki Kodeńskiej;

– 23 marca (sobota): Msza św. pogrzebowa w Bazylice Kodeńskiej o godzinie 11.00 i ceremonia pogrzebowa na cmentarzu oblackim w Kodniu.


Źródło: koden.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*