Informacje o duszpasterzach

PROBOSZCZ – KSIĄDZ MROSŁAW KRUPSKI
Wyświęcony na kapłana w 1991 r. Pochodzi z parafii św. Anny w Wohyniu. Mianowany proboszczem i dziekanem dekanatu terespolskiego od 01.07.2022 r.

KAPŁANI POSŁUGUJĄCY:

1. Ks. mgr Łukasz Borowski, wikariusz, pochodzi z parafii pw. NMP Królowej Polski w Gocławiu. Wyświęcony na kapłana w roku 2008. W parafii od 01.07. 2021r.
2. Ks. mgr Paweł Paszkiewicz, wikariusz, pochodzi z parafii św. Anny  w Białej Podlaskiej. Wyświęcony na kapłana w roku 2003. W parafii od  01.07. 2021r.

3. Ks. Andrzej Żelazo, rezydent, pochodzi z parafii Wszystkich Świętych w Sobieniach Jeziorach. Wyświęcony na kapłana w roku 1989. W parafii od. 01.07.2022 r.

5 Replies to “Informacje o duszpasterzach”

1. Mam pytanie do Parafian, bo Księża raczej nie będą w temacie, chyba, że zajrzą do dokumentacji. Może ktoś pamięta te dawne czasy 🙂 W końcu lat 70-tych w parafii Terespol byli wikariuszami dwaj księża o imieniu Jan. Określę Ich obrazowo: jeden z nich nie miał palca i był raczej niezbyt wysoki, a drugi miał kręcone włosy, był wyższy i znany był z dużego poczucia humoru. Czy ktoś mógłby mi przypomnieć, jak owi księża się nazywali? Poproszę o e-maila w tej sprawie. Z góry dziękuję i pozdrawiam moją rodzinną parafię! Kontakt: amoroz@onet.pl

2. Chciałabym bardzo podziękować za mszę świętą w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia o godzinie 10,30. Ksiądz Artur przywrócił mi wiarę w pamięć kościoła w Terespolu o dzieciach, dla których właśnie msza o tej porze jest wręcz świętością. Ucieszył bym się gdyby każdą „msza dla dzieci” miała taki charakter jak ta wspomniana wcześniej. Jeszcze raz dziękuję.