ZAPYTANIE OFERTOWE ODNOŚNIE REMONTU CMENTARZA RZYMSKOKATOLICKIEGO W TERESPOLU
Dokumenty do zapytania ofertowego dostępne pod linkiem: https://mega.nz/folder/PXRElSjB#XbeMRi6Tq9r1k69oAKKMxg
XXIX Niedziela Zwykła 20.10.2024 r.
1.Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczamy na misje.
2.Codziennie o godz. 17:15, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
3.W naszej parafii w salce na plebanii w soboty odbywają się katechezy o godz. 9.00 dla narzeczonych oraz o godz. 19.00 dla rodziców i chrzestnych.
4.W niedzielę 27 października, o godz. 14.00 spotkanie Rady Parafialnej.
5.Ks. Dziekan prosi o kontakt, mieszkających na terenie naszej parafii, potomków błogosławionych Męczenników Podlaskich.
6.Zbliża się miesiąc listopad – czas naszej szczególnej, wypominkowej modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe znajdują się na stolikach za ławkami i ostatnich ławkach. Prosimy je zabrać i wypełnić czytelnie, z podaniem adresu oraz, składanej ofiary. Wypełnione kartki wypominkowe przekazujemy kapłanom osobiście
w kancelarii bądź zakrystii. Członkowie Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym, będą prowadzić na naszym cmentarzu modlitwy i przyjmować karty wypominkowe
w dniach: 26 i 27 października oraz 1, 2 i 3 listopada w godz. od 9:00 do 16:00.
7.Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zarządzające naszym cmentarzem przypomina o uregulowaniu opłat cmentarnych oraz segregacji odpadów. Cmentarz to miejsce szczególne, gdzie spoczywają doczesne szczątki naszych bliskich zmarłych, a w przypadku naszego parafialnego cmentarza – to także miejsce poświęcone. Z tych też względów na cmentarzu i w jego najbliższym otoczeniu: nie palimy papierosów, nie spożywamy napojów alkoholowych, nie śmiecimy, nie prowadzimy zbyt głośnych rozmów, nie stosowne są także śmiechy i oznaki radości przy okazji spotkań rodzinnych – cmentarz to miejsce modlitwy i zadumy nad życiem, śmiercią, przemijaniem, rzeczami ostatecznymi. Po cmentarzu poruszamy się pieszo, rowery prowadzimy.
8.W dniach 9-10 listopada 2024r. odbędzie się 41 Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. Sprzedaż biletów na specjalny pociąg z Terespola od  18 października. Cena biletu w obie strony 70 zł. Szczegóły na plakacie.
9.Wydatki parafialne: olej opałowy do kościoła: 13 tys. 60 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
10.Bóg zapłać za ofiary na mozaikę: Faustyna Gawryluk 1000 zł. Ofiary na mozaikę można składać również przelewem na konto parafialne. Nr Konta: 18 8037 0008 6801 6333 2000 0020.
11.W najnowszym numerze Echa Katolickiego możemy przeczytać następujące artykuły: Nasz region ma tez kapłanów niezłomnych, którzy za wierność Bogu i ojczyźnie byli prześladowani i mordowani. Kim byli? W artykule „Zapisali wspaniałą kartę”. Tydzień Misyjny przypomina o potrzebie wsparcia misji, jest wezwaniem byśmy włączali się w dzieła misyjne. Dokąd zmierza Unia Europejska? Jak pomóc rodzicom po stracie dziecka i towarzyszyć im w żałobie? Przed nami Rok Jubileuszowy 2025. Do czego zaprasza nas Kościół w tym czasie? – Zachęcamy do lektury.
 12.W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Edyta Grzesiuk l. 54, Alina Celińska l. 81. Miłosierdziu Bożemu polećmy te nasze siostry, zmarłych z naszych rodzin, naszej parafii, zmarłych misjonarzy oraz ofiary wojen i nieszczęśliwych wypadków.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”