Ogłoszenia parafialne

I niedziela Adwentu 3.12.2023r.
                                  
Dziś z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia, katecheza, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i adoracja w ciszy  do Mszy świętej wieczorowej.
W poniedziałek po Mszy świętej wieczorowej, na plebanii, spotkanie APDC.
We wtorek po Mszy świętej wieczorowej, na plebanii, spotkanie Koła Przyjaciół KRP.
W Adwencie roraty w środy i w soboty o godz. 6.00.  Dodatkowo dzieci oraz wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć rano zapraszamy na Msze roratnie z lampionami w środy na godz. 18.00.
7 grudnia w  I czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00
W piątek 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. O godz.12.00 Godzina Łaski. Jest to święto  patronalne młodzieży żeńskiej.                   W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W piątek po Mszy świętej wieczorowej spotkanie Amo-te.
Próba chóru w sobotę o godz. 19.00, w salce na plebanii.
W sobotę o godz.17.00 spotkanie Zelatorów w salce na plebanii.
Również w sobotę, 9 grudnia, w kościele o godz. 9:00, spotkanie dzieci klas III z rodzicami.
W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10:30 poświęcenie medalików.
 Za tydzień po każdej Mszy św. możemy złożyć ofiary do puszek  jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.
Wspólnota Amo-Te będzie rozprowadza „Ewangeliarze”, czyli teksty czytań mszalnych i rozważań na każdy dzień nadchodzącego roku 2024. Koszt małego egzemplarza – 15 zł, dużego – 25 zł.
Wspólnota Kół Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę jednodniową do Niepokalanowa na sumę odpustową i godzinę łaski w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wyjazd autokarem w dniu 8 grudnia dla wszystkich chętnych. Wyjazd
z parkingu przy kościele o godz. 4.00. a powrót ok. godz. 21.30. Koszt wyjazdu
z obiadem  120 zł. Zapisy w zakrystii u księży, oraz u Dariusza Trochimiuka i u Marty  Guziuk-Jankowskiej. Program wyjazdu na tablicy ogłoszeń.
Spotkanie pielgrzymkowe grupy z Fatimy w niedzielę 10 XII o godz. 15.00.
Wydatki: materiały budowlane 460 zł
Dziękujemy Wspólnocie Amo-Te za zrobienie dekoracji adwentowej.
Bóg zapłać za ofiary na nowy obraz MB Nieustającej Pomocy: bezimiennie z Łobaczewa Małego 50 zł., KRK z Samowicz p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej 200 zł., bezimiennie z Polatycz 100 zł.
Bóg zapłać za ofiary na ołtarz: –Ofiary na nowy ołtarz można składać również wpłacając na konto, tytułem: darowizna na cele kultu religijnego. Nr Konta: 18 8037 0008 6801 6333 2000 0020
Można nabyć świece Caritas w cenie: 10,15,20,30 zł
Burmistrz Miasta Terespol zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie programu mieszkaniowego organizowanego przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową. Spotkanie odbędzie się 5 grudnia o godz. 16.00 w Sali konferencyjnej przy Bibliotece, ul. Wojska Polskiego132. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nabyciem lokalu mieszkalnego                    w projektowanych blokach.
W najnowszym numerze Echa Katolickiego możemy przeczytać następujące artykuły:  1.Adwent to czas refleksji i oczekiwania na przyjście Pana. Jak nie zmarnować tego okresu?               2. Czy toczące się na świecie wojny i konflikty oznaczają koniec świata i jak rozumieć Apokalipsę? 3. Mamy dziś do czynienia ze szczególną walką o dziecko. Dziecięcą niewinność, czystość, a także prawo do życia często kradną rodzice.  – Zachęcamy do lektury.
W minionym tygodniu odeszli do Pana: ś.p. Stanisław Dragun l. 57, Edward Arseniuk l. 74. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*