Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023 r.
1.     Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego która, kończy okres wielkanocny. Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski, czas Komunii Świętej wielkanocnej jest przedłużony do niedzieli Trójcy Świętej. Za udział                 w publicznym śpiewie hymnu: „O Stworzycielu Duchu Przyjdź…” – możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny. Na nieszpory o godz. 16:45 zapraszamy młodzież która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania
z rodzicami.
2.     W poniedziałek 29 maja święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00
3.     W środę 31 maja święto Nawiedzenia NMP.
4.     Próba chóru w środę o godz. 19.00
5.     W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
6.     W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec i nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:40. Z racji I czwartku miesiąca o godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17:40, nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta wypominkowa. W tym dniu wypada także 3 rocznica święceń biskupich, biskupa pomocniczego Grzegorza Suchodolskiego. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach. 1 czerwca to także Światowy Dzień Dziecka – naszą troską, opieką, obroną i modlitwą obejmijmy najmłodszych.
7.     W czwartek, po Mszy św. wieczorowej, spotkanie grupy modlitewnej  „Margaretka”
8.     W piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 7:00 i przed Mszą Świętą wieczorowa o godz. 17:40. Spowiedź od godz. 17:30. Zapraszamy czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zwłaszcza dzieci klas III i IV z rodzicami.
9.     W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy Świętej o godz. 7:00.
10.        W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy – w naszej parafii uroczystość odpustowa. Główna Msza św. o godz. 12.30. Prosimy o przygotowanie procesji Eucharystycznej, wspólnoty naszej parafii, przedstawicieli wiosek, zapraszamy do niesienia feretronów, chorągwi, dzieci do niesienia poduszeczek, różańca, sypania kwiatków. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na budowę kościołów w naszej diecezji.
11.        Za tydzień,  z racji odpustu w naszej parafii,  Mszy Świętych w kaplicach nie będzie.
12.        Za tydzień z racji  I niedzieli miesiąca, Koronka do Miłosierdzia Bożego  o g 16.00,     po niej katecheza, o godz. 17.00 wystawienie najświętszego Sakramentu, Różaniec         i Nabożeństwo czerwcowe.
13.       Wspólnota KŻR organizuje wyjazd na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę dla wszystkich chętnych w dniach 2-3 czerwca 2023. Wyjazd autokarem w piątek 2 czerwca o godz. 7.00 z parkingu przy kościele, powrót w sobotę o godz. 22.00. Pielgrzymom zapewniamy nocleg ze śniadaniem, koszt wyjazdu 170 zł. Zapisy            i wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki u zelatora parafialnego Dariusza Trochimiuka , pani Marty a także  w zakrystii u ks. Andrzeja . Dokładny plan pielgrzymki z telefonem kontaktowym jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
14.       Wspólnota Domowego Kościoła organizuje rekolekcje dla wdów i wdowców – nie tylko związanych ze Wspólnotą, w terminie 27 – 29 czerwca w Nowym Opolu. Koszt 300 zł. od osoby. Zapisy pod nr tel. 509 117 895 Bogdan.
15.        31 maja członkowie Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie wraz                             z ks. Andrzejem, będą przewodniczyć modlitwie Różańcowej na antenie radia Podlasie   o godz. 20.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
16.        Bóg zapłać za ofiary na ołtarz: bezimienna z Terespola 100 zł., Bezimienna                           z Warszawy 100 zł., bezimienna z ul. Sienkiewicza 200 zł., Siostra zakonna 200 zł. bezimienna z Terespola 500 zł., bezimienna z Terespola 1000 zł., bezimienna                         z Samowicz 100 zł., bezimienna z ul. Wojska Polskiego 200 zł.                                            Ofiary na nowy ołtarz można składać również wpłacając na konto wpłata tytułem: darowizna na cele kultu religijnego. Nr Konta:18803700086801633320000020
17.        Bardzo dziękujemy pani KrystynieTrzaskalskiej za piękny ogród przy plebanii.
18.        Do zawarcia  sakramentu małżeństwa przygotowują się  następujące osoby: Damian Dac, kawaler z Małaszewicz Małych par. tut. i Magdalena Klimuk, panna
z Dąbrowicy Małej par. Piszczac – zapowiedź 3. Piotr Grzegorz Jankowski, kawaler, zam. Marki, par. św. Izydora w Markach i Eliza Łukasik, panna, zam. Małaszewicze Małe, par. tut. – zapowiedź 2.
19.        Zachęcamy do lektury gazet i czasopism katolickich. W najnowszym numerze Echa Katolickiego możemy przeczytać następujące artykuły: 1. Jak wierzący mogą otworzyć się na działanie Ducha Świętego i dlaczego charyzmaty są darami szczególnymi ?                 2. W Kościele istnieją kryteria precyzyjnie ujmującą kwestie prywatnych objawień         i towarzyszących im znaków. Jak je odnosić do doniesień medialnych  o rzekomych cudach ? 3. Relacja z instalacji relikwii św. Jana Pawła II w naszej parafii – Zapraszamy do lektury.
20.  W minionym tygodniu odeszły do Pana: ś.p. Leokadia Biegajło l. 72 i Marianna Knigawka l. 95  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*