Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA ZWYKŁA 05.02.2023 r.
1.      Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00,
po koronce katecheza, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec
i adoracja w ciszy do Mszy Świętej o godz. 18:00.
2.      W poniedziałek 6 lutego, po Mszy Świętej wieczorowej w salce na plebanii spotkanie Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
3.      Również w poniedziałek 6 lutego od godz. 13.00 w przychodni rejonowej przy
ul. Sienkiewicza 30 w Terespolu, odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych
i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje można uzyskać w przychodni.
4.      We wtorek, po Mszy Świętej wieczorowej, w salce na plebanii, spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół KRP.
5.      W piątek 10 lutego po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie wspólnoty Amo-Te.
6.      W sobotę 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Na Mszę Świętą o godz. 9:00 zapraszamy osoby chore i w podeszłym wieku, podczas Mszy Świętej będzie sprawowany sakrament namaszczenia chorych.
7.      W najbliższą sobotę odbędzie się konsekracja wdowy z naszej parafii, pani Galiny Jarowicz. Msza Święta dziękczynna i w intencji konsekrowanej wdowy 12 lutego o godz. 12.00.
8.      Również w sobotę na spotkanie – katechezę w kościele o godz. 10:30 zapraszamy dzieci klas III z rodzicami. Po spotkaniu przymiarka strojów komunijnych.
9.      W przyszłą niedzielę na spotkanie o godz. 17:00 i Mszę Świętą o godz. 18:00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII z rodzicami.
10. Kolejny cykl 4 katechez dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w dniach 17 (piątek) i 25 (sobota) lutego, 3 (piątek) i 11 (sobota) marca o godz. 19.00 w salce na plebanii (wejście od strony kancelarii).
11. Katechezy dla narzeczonych odbywać się będą w soboty w dniach 25 lutego oraz 4,11 i 18 marca o godz. 9.00 w salce na plebanii (wejście od strony kancelarii). Na katechezy można zapisać się podczas pierwszego spotkania lub telefonicznie u księdza Łukasza
(tel. 517514194).
12. Bóg zapłać za ofiary na ołtarz: bezimienna z Terespola – 1000 zł, bezimienna – 1000 zł, bezimienna z Terespola 100 zł, bezimienna z Terespola – 100 zł.
13. Dziękujemy panu kościelnemu i innym panom za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznych.
14. Zachęcamy do lektury gazet i czasopism katolickich. W najnowszym numerze Echa Katolickiego możemy przeczytać następujące artykuły:  Relacja z XXVI Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich, relację przygotował nasz terenowy korespondent, wieloletni współpracownik Echa, p. Adam Jastrzębski. Błogosławiąc, przyzywamy Bożej mocy,
a złorzecząc, wzywamy złe moce. O sile błogosławieństwa w artykule, „Dar Kościoła”. Absurd goni absurd, a futurystyczne wizje spełniają się na naszych oczach. O czym mowa? Odpowiedź w tekście „Czy leci z nami pilot?”. Rozpoczął się proces beatyfikacyjny
o. Józefa Andrasza, spowiednika św. s. Faustyny. Jaką rolę odegrał w jej życiu i szerzeniu kultu Miłosierdzia Bożego? Propozycja, by – na wzór innych państw – zakazać dzieciom używania telefonów w szkole wywołała gorącą dyskusję. Jak znaleźć złoty środek – w dziale „Opinie”. Diagnoza nie oznacza końca, a w walce z chorobą ważne jest wsparcie osób, które przechodzą przez to samo. Polecamy świadectwa kobiet amazonek. Czy istnieje dieta, która uchroni nas przed rakiem? – w rozmowie z dietetykiem.– Zapraszamy do lektury
15. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych z naszych rodzin, z naszej parafii oraz, ofiary wojny – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*