IV NIEDZIELA WIELKANOCY 21.04.2024
1. Dziś obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. Dziękując Panu Bogu za powołanych do służby w Kościele, prośmy o nowe powołania: kapłańskie, zakonne i misyjne. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.
2. 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha BiM, głównego patrona Polski.
W piątek 26 kwietnia jest organizowany wyjazd do seminarium duchownego na sztukę „Prymas”. Koszt wyjazdu 53 zł z ubezpieczeniem. Wyjazd z Terespola o godz. 16.00. Zapisy pod numerem telefonu 504 841 518.
3. W sobotę 27 kwietnia, w kościele, o godz. 9:00, spotkanie dzieci z klas III z rodzicami i próba przed uroczystością I Komunii Świętej.
4. W dniach 31.05-01.06 Koła Żywego Różańca organizują wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem: „Ewangelizacja z Różańcem”. Koszt wyjazdu 280 zł.- autokar i nocleg. Zapraszamy nie tylko chętnych z Kół Różańcowych, ale wszystkich wiernych, którzy pragną stanąć u stóp naszej Matki Bożej Częstochowskiej. Zasadnicze zapisy w kwietniu. Jeśli nie będzie kompletu, wówczas w maju zaprosimy osoby z innych parafii. Szczegóły na plakacie. Zapisy u zelatorki parafialnej Marty (nr. tel. 604754459) i u ks. Andrzeja w zakrystii.
5. Bóg zapłać za ofiarę na relikwiarz bł. ks. Michała Sopoćki, bezimienna z ul. Kraszewskiego 100 zł.
6. Bóg zapłać za ofiary na mozaikę: bezimienna z Polatycz – 500 zł . Adam Knigawka 1000 zł, pielgrzymi do Rzymu – 355 zł. Ofiary na mozaikę można składać również przelewem. Nr Konta: 18 8037 0008 6801 6333 2000 0020.
7. Wydatki parafialne: flagi na maj – 348 zł.
8. Ogłoszenie o naborze do klas pierwszych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu. Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu oferuje bezpłatną naukę z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń multimedialnych, zajęcia na strzelnicy laserowej, udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, atrakcyjne wycieczki turystyczno-krajoznawcze, wyjazdy edukacyjne i obozy survivalowe. Młodzież, która podejmuje naukę w Liceum Akademickim ma gwarancję wysokich wyników na egzaminie maturalnym, perspektywę przygotowania się do pracy w służbach mundurowych i dostania się na wybrane studia. W roku szkolnym 2024/2025 planowane jest utworzenie klas pierwszych o profilach: wojskowym, medycznym, celno-skarbowym, logistyka i spedycja.  Klasa medyczna funkcjonuje przy owocnej współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej zaś uczniowie klasy logistyka i spedycja otrzymują stypendia naukowe i fachową wiedzę dzięki podpisanemu porozumieniu z PKP Cargo. W sposób szczególny zachęcamy do zapisów do oddziału przygotowania wojskowego. Ta klasa niesie ze sobą wiele korzyści dla uczniów chociażby dofinansowanie do mundurów czy dodatkowe punkty w trakcie egzaminów do akademii wojskowych.  Zapisy do liceum w systemie elektronicznego naboru od 20 maja do 15 czerwca do oddziału przygotowania wojskowego zaś do pozostałych klas do 21 czerwca.
9. W najnowszym numerze Echa Katolickiego możemy przeczytać następujące artykuły: Pan Bóg daje tyle powołań, na ile jest zapotrzebowanie. Ale mamy coraz mniej księży przy ołtarzu. Co jest tego powodem?; Aborcja nigdy nie pozostaje bez wpływu na psychikę kobiety – świadectwa matek, które przez dziesięciolecia nie potrafią uporać się z traumą; Dom bez książek nie wychowa przyszłego czytelnika – co najczęściej czytamy i dlaczego tak mało?; W numerze także relacja z Poligonu Ojcowskiego. Zachęcamy do lektury.
10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Daniel Imiołek, kawaler z Poznania par. św. Stanisława BiM i Dalia Magdalena Rossa, panna z Terespola par. tut. – zapowiedź 1, Paweł Maciejewski, kawaler z Terespola i Weronika Mikołajczyk, panna z Terespola, oboje par. tut. – zapowiedź 1.
11. W minionym tygodniu nikt nie odszedł do Pana: Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłych w czyśćcu cierpiących. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”