Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę 19 marca, zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:40
  i Mszę Świętą o godz. 18:00 oraz, krótkie spotkanie po Mszy Świętej, kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII i starszych z rodzicami.
 2. W poniedziałek 20 marca liturgiczny obchód Uroczystości Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 3. Próba chóru w poniedziałek i w środę o godz. 19.00.
 4. We wtorek 21 marca rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego przed bierzmowaniem, przez kolejne dni będzie kontynuowana podczas Mszy Świętych o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o dary Ducha Świętego. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziców i ich rodzin,
  w czasie rekolekcji parafialnych. We wtorek 28 marca na wspólną modlitwę zapraszamy świadków bierzmowania naszej młodzieży.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową oraz Gorzkie Żale. W najbliższy piątek, 24 marca nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej o godz. 9:00 oraz, ulicami naszego miasta po Mszy Świętej
  o godz. 18:00. Na wieczorne nabożeństwo Drogi Krzyżowej zabieramy lampiony. Gorzkie Żale w niedzielę o 17:40. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty oraz, dekorację świąteczną kaplicy przechowania w Wielki Czwartek i Grobu Pańskiego.
 6. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia i podejmowania Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po każdej Mszy Świętej możliwość złożenia przyrzeczenia i wpisania się do Parafialnej Księgi Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 7. W dniach 24-26 marca będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne. Tegorocznym ćwiczeniom duchowym przewodniczy ks. Wiesław Nestoruk proboszcz parafii Żabianka. Program rekolekcji przedstawia się następująco:
  w piątek i sobotę 24 i 25 marca Msze Święte z nauką ogólną o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 16:00 i 18:00. Spowiedź w piątek i sobotę dwadzieścia minut przed każdą Mszą Świętą.
 8. Niedziela 26 marca Msze Święte w kościele w stałym porządku o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. W kaplicach Mszy Świętych nie będzie. Zapraszamy wszystkich parafian do kościoła na dzień Komunii Świętej generalnej i dzień naszej wdzięczności Panu Bogu za otrzymane łaski oraz kapłanom za ich posługę. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty. Módlmy się za siebie nawzajem o dobre owoce czasu rekolekcji. Prosimy wspólnoty naszej parafii, Koła Różańcowe
  o modlitwę, osoby chore, o ofiarowanie swoich cierpień w tej intencji.
  Kto wysłucha przynajmniej trzech nauk rekolekcyjnych zachowując pozostałe warunki zwykłe – może uzyskać odpust zupełny.
 9. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z ks. dyżurnym. Nr tel. na tablicy ogłoszeń, drzwiach kancelarii i stronie internetowej: 510 244 168.
 10. W zakrystii prosimy zgłaszać chorych których, odwiedzimy z posługą sakramentalną w domu.
 11. W piątek 31 marca wyruszymy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
 12. Przypominamy że, przy naszej parafii, w sali katechetycznej ul. Graniczna 102, powstał punkt pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Punkt jest czynny w piątek
  od godz. 8.00 do 10.00 i od 14.00 do 16.00 oraz, w sobotę od godz.
  10.00 do 14.00.
 13. Do nabycia są baranki – 10 zł, paschaliki – 20 zł, świeca stożek – 30 zł.
 14. Bóg zapłać za ofiary na kościół: bezimienna 100 zł.
 15. Bóg zapłać za ofiary na ołtarz: bezimienna 200 zł, Rodzina z ul. Orzeszkowej 100 zł, bezimienna 500 zł, bezimienna 100 zł, bezimienna z Lechut Małych 100 zł, bezimienna z Terespola ul. Żeromskiego 100 zł, bezimienna z Terespola ul. Janowska 500 zł, bezimienna z ul. Wojska Polskiego 100 zł, bezimienna z ul. Janowskiej 200 zł, bezimienna 300 zł, bezimienna 100 zł, bezimienna 100 zł.
 16. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRK św. s. Faustyny
  z Małaszewicz Małych 100 zł, KRK bł. ks. Jerzego Popiełuszki Małaszewicze Małe 130 zł, Wspólnota Amo Te 250 zł, KRK p.w. św. Antoniego Padewskiego z Terespola 100 zł, KRM p.w. św. o. Pio z Terespola 80 zł, KRK p.w. św. Marty w Terespolu 170 zł, KRK p.w. św. Michała Archanioła 130 zł, Samowicze 600 zł, bezimienna 70 zł.
 17. Zachęcamy do lektury gazet i czasopism katolickich. W najnowszym numerze Echa Katolickiego możemy przeczytać następujące artykuły: Nikt na świecie nie rozumie tego co Polacy robią dzisiaj z Janem Pawłem II w artykule „Zamach na Wojtyłę”. Józef i Wiktoria Ulmowie oraz ich siedmioro dzieci w tym nienarodzone, zostali rozstrzelani przez Niemców w wigilię Dnia Świętości Życia – czego uczy nas ich postawa? Św. Józef jest patronem uniwersalnym.
  Co to znaczy i w jakich sprawach zwracają się do niego ludzie? – Zapraszamy do lektury.
 18. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Bartłomiej Greczuk, kawaler z Dobratycz par. tut. i Magdalena Tokarska, panna z Kaplonos par. św. Mikołaja w Lubieniu – zapowiedź 2; Marek Kłoczewski, kawaler z Lebiedziewa par. tut. i Olga Demczuk, panna z Lebiedziewa par. tut. – zapowiedź 2; Łukasz Pyrka z Warszawy par. Podwyższenia Krzyża Świętego
  i Monika Pyrka z d. Szprychel z Terespola par. tut., oboje związani cywilnie – zapowiedź 1. Paweł Oleszczuk, kaw. zam. Łobaczew Mały, i Aleksandra- Dominika Drobysz,  panna, zam. Terespol,  oboje parafii tut.- zapowiedź 1
 19. W minionym tygodniu odeszła do Pana: ś.p. Nadzieja Oleszczuk l.88. Miłosierdziu Bożemu polećmy tę naszą siostrę, zmarłych z naszych rodzin, naszej parafii oraz, ofiary wojny.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*