ZAPYTANIE OFERTOWE ODNOŚNIE REMONTU CMENTARZA RZYMSKOKATOLICKIEGO W TERESPOLU
Dokumenty do zapytania ofertowego dostępne pod linkiem: https://mega.nz/folder/PXRElSjB#XbeMRi6Tq9r1k69oAKKMxg

XVI Niedziela Zwykła  21.07.2024 r

1. We wtorek 23 lipca, podczas nowenny do Miłosierdzia Bożego i na Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy polecać Panu Bogu naszego brata Sebastiana który przeżywa Jubileusz czterdziestolecia pobytu w zakonie. Życząc Jubilatowi obfitości Bożych darów i opieki świętego Franciszka zapraszamy do wspólnej dziękczynno – błagalnej modlitwy.
  2. W czwartek 25 lipca, wspominamy św. Krzysztofa. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Święty Krzysztof to także patron naszego pana organisty, któremu dziękujemy za posługę w naszej parafii i już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia Bożych łask i opieki świętego patrona oraz zapraszamy na Mszę Świętą w czwartek o godz. 18:00.
  3. Biskup Ordynariusz zaprasza 28 lipca na V Diecezjalną Pielgrzymkę dziadków i teściów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.
  4. Ogłoszenie Przewodnika Grupy 9 księdza Marka Kondeja: na pątniczy szlak wyruszamy
    1 sierpnia w czwartek po Mszy Św. o godz. 6:00, z parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej ul. Długa. Zapisy i zdanie bagażu przed pielgrzymką: 31 lipca w środę od godz. 18:30 do 20:00. Zapisy tylko przy parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej ul. Długa. W tym roku ks. Przewodnik prosi, aby pątnicy przy zapisach dla potrzeb grupy, przekazali 3 sztuki zwykłych bandaży. Wpisowe 200 zł. Z wpisowego zwolniona jest trzecia i kolejne osoby
    z rodziny. Tych którzy nie mogą wyruszyć na pątniczy szlak, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Każdy z nas może włączyć się w pielgrzymowanie duchowe przez modlitwę w parafii oraz łączność w mediach społecznościowych. Zachęcamy do uzupełniania kart
    z intencją pielgrzyma duchowego i przekazywanie ich osobom, które pielgrzymują lub
    Przewodnikowi. Jako Pielgrzymi niesiemy intencje parafii naszych dekanatów i prosimy
    o modlitwę w naszej intencji.
  5. Bóg zapłać za ofiary na mozaikę. Ofiary na mozaikę można składać również przelewem na konto parafialne. Nr Konta: 18 8037 0008 6801 6333 2000 0020.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Piotr Ozon, kawaler, zam. Dobratycze Kolonia, par. tut. i Katarzyna Grylak, panna, zam. Wola Życka, par. NMP Królowej Polski w Życzynie – zapowiedź 3.

Radosław Jabłoński, kawaler zam. w Łobaczewie Dużym par. tut. i Patrycja Prokopiuk, panna zam. w Małaszewiczach, par. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Małaszewiczach – zapowiedź 3.

Jarosław Sebastian Szamuk, kawaler i Aleksandra Kowal, panna, oboje zam. w Terespolu, par. tut. – zapowiedź 3.

Andrzej Józef Kałmykow, kawaler, zam. w Terespolu, par. tut. i Natalia Jabłońska, panna zam.

Mikołaj Wojciech Podgórny, kawaler, zam. Zemborzyce Podleśne, par. św. Marcina w Lublinie
i Karolina Maria Marchlewska, panna zam. w Terespolu, par. tut. – zapowiedź 2.

Damian Podgórski, kawaler, zam. w Koroszczynie i Anna Stempniewska, panna, zam.
w Terespolu, oboje par. tut. – zapowiedź 2.

Dawid Kotowski, kawaler, zam. w Terespolu, par. tut. i Weronika Weśniuk, panna, zam. w Starej Kornicy, par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Starej Kornicy – zapowiedź 1.

1. W najnowszym numerze Echa Katolickiego możemy przeczytać następujące artykuły: „Zwyczajna niezwyczajna święta – bł. Marianna Biernacka, patronka teściowych, synowych
    i dziadków. Czego możemy się od niej uczyć? Jak docenić starość – rozmowa z diecezjalnym duszpasterzem rodzin. Wsiadając do auta, warto zastanowić się o czym przypomina patron kierowców. Zachęcamy do lektury.
  2. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Agnieszka Miszuk l.97. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych z naszych rodzin, naszej parafii oraz ofiary wojen i nieszczęśliwych wypadków. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”