Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022 r.

 1. Dzisiaj w niedzielę rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na Roraty w środy i soboty o godz. 6:00, poprzedzone godzinkami o niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami, najmłodsi niech przygotują podpisane czerwone serduszka na których mogą umieścić swoje adwentowe postanowienia, bądź prośby do Pana Jezusa. Po każdej Mszy Świętej Roratniej będzie losowane jedno serduszko – przewidziana niespodzianka. W czasie Mszy Świętych modlimy się w intencji uczestników Rorat. W okresie Adwentu zamówione intencje mszalne w środy i soboty z godziny 6.30 będą odprawione o godz. 6.00.
 2. W środę 30 listopada obchodzimy święto św. Andrzeja – Apostoła. Jest to dzień imienin księdza Andrzeja Żelazo. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Dostojnego Solenizanta w środę o godz. 18.00.
 3. Od następnej niedzieli Koło Przyjaciół KRP będzie rozprowadzać świece na stół wigilijny w cenie 10, 15, 20 zł oraz okolicznościowe w cenie 30 zł.
 4. Codziennie o godz. 17:15 odmawiamy różaniec wypominkowy. Harmonogram czytania kart znajduje się na tablicy ogłoszeń. W bieżącym tygodniu będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu i modlitwom Kościoła zmarłych, których bliscy wypisali karty z następujących ulic i miejscowości: 28.XI – Lechuty Małe, Lechuty Duże, 29.XI – wypominki z innych parafii, wypominki z Kół Różańcowych, 30.XI – Wypominki bez adresu oraz spóźnione.
 5. W tym tygodniu Pan Organista odwiedzi chrześcijańskie rodziny naszej parafii
  z poświęconym chlebem na stół wigilijny, w następującym porządku: Poniedziałek – ul. Reymonta, Narutowicza, Kraszewskiego, Słowackiego; Wtorek – ul. Sienkiewicza, Polna, Krótka, Graniczna; Środa – ul. Piłsudskiego, Nowa, Słoneczna, Sportowa, Okrężna; Czwartek – ul. 3 Maja, Konopnickiej, Prusa, Asnyka, Łąkowa, Kościuszki, Armii Krajowej, Pułaskiego; Sobota – bloki przy ul. Janowskiej i ul. Wojska Polskiego. Przyjmijmy Pana Krzysztofa życzliwie i z wdzięcznością za jego wieloletnią posługę wśród nas.
 6. Od dzisiejszej niedzieli w naszej parafii jest dostępne „ Słowo na każdy dzień „ . Znajdziemy w nim: parametry czytań i Ewangelię na każdy dzień z rozważaniem, ponadto zbiór modlitw i  litanii. Cena małej książki 13 zł, dużej 23 zł. Zachęcamy do nabycia, by pogłębiać naszą wiarę.
 7. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii zbiórka ministrantów i lektorów.
 8. W sobotę 3 grudnia o godz. 16.30 w salce na plebanii spotkanie wszystkich zelatorów Kół Żywego Różańca.
 9. W czwartek 1 grudnia po Mszy Świętej wieczorowej w salce na plebanii spotkanie rodziców dzieci klas III odpowiedzialnych za dekorację świąteczną.
 10. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.
 11. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 7:00 i przed Mszą Świętą o godz. 18:00. Spowiedź od 17:30.
 12. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy Świętej Roratniej.
 13. Za tydzień na Mszę Świętą o godz. 12:00 i spotkanie zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII z rodzicami.
 14. Od niedzieli 27 listopada do 6 grudnia nasza parafia bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Paczuszka dla maluszka” koordynowanej przez Fundację Małych Stópek. Zbieramy artykuły chemii kosmetycznej dla dzieci oraz słodycze na paczki świąteczne, które tak jak w zeszłym roku zostaną przekazane do Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Podarunki składamy pod choinką pod chórem i zabieramy symboliczną bombkę. Akcję organizuje Wspólnota Nazarejczyk wraz z ks. proboszczem.
 15. W przyszłą niedzielę 4 grudnia z  racji pierwszej niedzieli miesiąca Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00, po koronce katecheza, na którą zapraszamy wszystkich chętnych parafian, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, do Mszy Świętej o godz. 18:00.
 16. Narodowy Instytut Wolności w Warszawie, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol, zapraszają uczestników wszystkich kategorii warsztatowych projektu „Aktywnie i Razem Terespol 2022” oraz mieszkańców miasta do wzięcia udziału w Wielkim Finale w dniu 4.12.2022 r. w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu godz. 15.00.
 17. Zachęcamy do lektury gazet i czasopism katolickich. W najnowszym numerze Echa możemy przeczytać: Co oznacza dziś wiara w Kościół? I Jak nie zmarnować czasu Adwentu?; Obecna sytuacja w Polsce przypomina czasy Targowicy. Czy rozumiemy czym jest dzisiaj suwerenność?; Dlaczego członkowie kół różańcowych powinni uczestniczyć w comiesięcznych zmiankach? – Zachęcamy do lektury.
 18. Pomódlmy się za wszystkich zmarłych z naszych rodzin i naszej parafii : wieczny odpoczynek…
DATAMODLITWA WYPOMINKOWA – LISTOPAD 2022 R.
7.XIul. 3 Maja, Asnyka, Konopnickiej, Prusa, Cerkiewna, Sienkiewicza.
8.XIBloki i domki jednorodzinne przy ul. Janowskiej.
9.XIul. Akacjowa, Klonowa, Ogrodowa
10.XIBloki Kolejowe, Bloki Przyszłość
11.XIŁobaczew Duży
12.XIul. Fleminga, Służki, Czartoryskich, Robotnicza, Jana Pawła II, Pocieja, Osiedle Celne
13.XIul. Narutowicza, Cicha, Wyszyńskiego, Sikorskiego
14.XIUl. Piłsudskiego, Krótka, Polna, Kościuszki
15.XIUl. Bloki i domki jednorodzinne przy ul. Granicznej, Bloki Wojskowe
16.XIUl. Forteczna, Aleja Marzeń, Wschodnia, Różana, Miłosna, Młynarska, Przeskok, Spokojna, Kozłowskiego
17.XIUl. Słowackiego, Reymonta, Polatycze
18.XIŁobaczew Mały, ul. Orzeszkowej, Stacyjna
19.XIMałaszewicze
20.XIBloki 72, 74, 76 przy ul. Wojska Polskiego
21.XIUl. Żeromskiego, Kraszewskiego
22.XIUl. Słoneczna, Okrężna, Sportowa, Nowa, Kodeńska, Łąkowa, Andrzejuka, Szkolna, Niemcewicza
23.XIUl. Popiełuszki, Wspólna, Pułaskiego, Armii Krajowej
24.XIUl. Wiejska, Gruntowa, Topolowa, Wierzbowa, Męczenników Unickich
25.XIMichalków, Żuki, Murawiec, Kukuryki
26.XILebiedziew
27.XISamowicze
28.XILechuty Małe, Lechuty Duże
29.XIWypominki z innych parafii, wypominki z Kół Różańcowych
30.XIWypominki bez adresu oraz spóźnione
MODLITWA WYPOMINKOWA – KAPLICE
6.XIO GODZ. 8:00 DOBRATYCZE, KOL. DOBRATYCZE, KOŁPIN – OGRODNIKI
6.XIO GODZ. 11:30 KOROSZCZYN – WIEŚ I BLOKI

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*