Ogłoszenia parafialne

XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2023 r.
1.     Zaproszenie Biskupa Siedleckiego na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina w niedzielę 1 października.
2.     Zapraszamy na próbę chóru w poniedziałek o godz. 19.00.
3.     W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna na prace prowadzone w naszym kościele.
4.     W sobotę 30 września w sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim odbędzie się
IV Diecezjalny Zjazd Apostolatu Margaretka. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Koszt 40 zł. Również w sobotę 30 września organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Kałkowa-Godowa. Koszt ok. 130 zł. szczegóły na plakacie.
5.     Katechezy dla narzeczonych dla dekanatu terespolskiego odbywać się będą  przy parafii Trójcy Świętej w Terespolu w salce na plebanii (wejście od strony kancelarii) w dniach 23
i 30 września oraz 7 i 14 października o godz. 9.00. Cykl czterech katechez dla rodziców
i chrzestnych odbędzie się przy parafii Trójcy Świętej w Terespolu w salce na plebanii
w następujących dniach: 23 i 30 września oraz  7 i 14 października o godz. 19.00 w salce na plebanii (wejście od strony kancelarii).  Na katechezy można zapisać się podczas pierwszego spotkania lub telefonicznie u księdza Łukasza (tel. 517 514 194).
6.     Bóg zapłać za ofiary na nowy obraz MB Nieustającej Pomocy: wspólnota Amo Te – 5000 zł, bezimienna z Terespola – 200 zł.
7.     Poszukujemy ofiarodawców na powstający w pracowni malarskiej nowy obraz MB Nieustającej Pomocy. Pozostały koszt 14.800 złotych.
8.     Bóg zapłać za ofiary na ołtarz: bezimienna z Terespola, ul. Niemcewicza – 200 zł, bezimienna z ul. Piłsudskiego – 100 zł, bezimienna z Terespola – 300 zł, bezimienna
z Terespola z ul. Słowackiego – 100 zł, bezimienna z Terespola – 100 zł. Ofiary na nowy ołtarz można składać również wpłacając na konto, tytułem: darowizna na cele kultu religijnego. Nr Konta: 18803700086801633320
9.     Wydatki parafialne: zaliczka na mozaikę Trójcy Świętej 40.000 zł. zaliczka na obraz MB Nieustającej Pomocy 5.000 zł.
10. W przyszłą niedzielę będzie do nabycia album: „ Parafia Trójcy Świętej w Terespolu dziś…” przedstawiający wydarzenia w naszej parafii z I półrocza bieżącego roku.
Cena albumu – to ofiara na mozaikę w wysokości 100 zł.
11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Krzysztof Szydłowski i Eliza Szydłowska, związani cywilnie, zam. w Koroszczynie, par tut. Zapowiedź 2. Wojciech Kruk, kawaler, zam. Małaszewicze Małe, par. tutejsza i Iwona Agata Siawluk, panna, zam. Horbów, par. Przemienienia Pańskiego w Horbowie – zap. 1.
12. W najnowszym numerze Echa Katolickiego możemy przeczytać następujące artykuły:
1. Co powinno wzbudzać zaniepokojenie osób należących do danej wspólnoty?
Odpowiedź w tekście „Kiedy wspólnota staje się sektą”. 2. Jak wychowywać dziecko do wiary w Boga i uczyć je miłości do innych? – zapowiedź warsztatów duszpasterstwa rodzin. 3. Na czym polega modlitwa wincentyńska i dlaczego jest lekcją miłości bliźniego. 4. Jakie zagrożenie niesie sepsa i które objawy powinny nas zaniepokoić – w dziale zdrowie – Zachęcamy do lektury.    
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Pana ś.p. Michał Kamocki l. 54. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych z naszych rodzin, ofiary wypadków i wojen. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*