OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA WIELKANOCY 15.05.2022 r.

1. Dzisiaj Msze Święte w kaplicach Koroszczyn o godz. 8:00, Dobratycze
    o godz. 13:00 – odpust św. Andrzeja Boboli.
  2. Komitet Społeczny Budowy Pomnika św. Królowej Jadwigi przy Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Terespolu, zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe budowy pomnika patronki. Święta Królowa Jadwiga, to jedyna kobieta – królowa na tronie polskim, a do tego święta. W tym roku obchodzimy 25 – lecie jej kanonizacji, przez papieża, świętego Jana Pawła II. Święta Królowa Jadwiga przekazuje nam wartości, takie jak: pobożność, wrażliwość na potrzebujących, wiedza, mądrość, patriotyzm, europejskość. Są to drogowskazy życiowe dla każdego z nas,
    a szczególnie dla młodego pokolenia poszukującego w swym życiu autorytetów. Gorąco prosimy o wsparcie finansowe budowy pomnika, patronki szkoły. Zbiórka
    do puszek jest przeprowadzana dzisiaj przed kościołem po Mszach Świętych.
  3. W poniedziałek 16 maja obchodzimy liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli – prezbitera i męczennika, patrona Polski. Po Mszy Świętej wieczorowej próba przed Rocznicą I Komunii Świętej. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami.
  4. Dzieci z klas III z rodzicami, zapraszamy na próbę przed I Komunią Świętą po Mszach Świętych wieczorowych 17 i 18 maja.
  5. Pragniemy wyruszyć z darem błogosławieństwa dla mieszkańców naszej parafii i pól uprawnych. Zapraszamy wszystkich Parafian z Terespola i poszczególnych miejscowości, na obrzęd poświęcenia pól. Prosimy przygotować ołtarze, krzyże, kapliczki, osoby do niesienia krzyża procesyjnego, chorągwi, feretronów. Porządek obrzędu błogosławieństwa w tym tygodniu: W poniedziałek 16 maja, Dobratycze, Kol. Dobratycze, Kołpin g. 10:00 procesja i Msza Święta w kaplicy; w czwartek 19 maja, Łobaczew Duży i Mały o godz. 16:00 procesja i Msza Święta. Sołtysów i radnych poszczególnych miejscowości prosimy o kontakt oraz, zorganizowanie pojazdów dla księży.
  6. W piątek 20 maja o godz. 15:00 zapraszamy dzieci z klas III, na I spowiedź przed Uroczystością I Komunii Świętej. Rodzice, rodziny oraz, dzieci z klas IV, które będą obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej prosimy, by korzystali z sakramentu pokuty codziennie w ciągu najbliższego tygodnia podczas nabożeństw majowych i Mszy Świętych wieczorowych.
  7. W piątek 20 maja ks. Łukasz zaprasza ministrantów i lektorów na spotkanie, które odbędzie się w salce na plebanii o godz. 18.30.
  8. W sobotę 21 maja o godz. 10:00 Uroczystość I Komunii Świętej.
  9. W przyszłą niedzielę 22 maja na Mszy Świętej o godz. 12:00 będziemy obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej. Na Mszę Świętą o godz. 16:00 i spotkanie zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII i starszych z rodzicami.
  10. Nabożeństwa majowe codziennie przed Mszą Święta wieczorową o godz. 17.40 natomiast w niedzielę o godz. 15.40.
  11. W zakrystii przyjmujemy zapisy na XXVI Spotkanie Młodych w Lednicy, które odbędzie się 4 czerwca br. pod hasłem: „Na krańce świata”.
  12. Burmistrz Miasta przypomina mieszkańcom Terespola o złożeniu obowiązkowej informacji do 30 czerwca 2022 o rodzaju pieców zainstalowanych w budynkach mieszkalnych. Sprawę można załatwić w Urzędzie Miasta Terespol, pokój nr 2 lub drogą elektroniczną na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. W celu pomocy mieszkańcom miasta w wypełnieniu deklaracji, pracownicy Urzędu Miasta w dniach 16.05 – 30.06 będą roznosić deklaracje do gospodarstw, które nie złożyły informacji.
  13. Ofiara na kościół bezimienna z Terespola – 100 zł
  14. Został zakupiony chodnik długości 35 m na śluby i uroczystości.
  15. Dziękujemy za rozebranie dekoracji świątecznej.
  16. Dziękujemy za oczyszczenie i pomalowanie ławek przed kościołem. Bóg zapłać.
  17. Dziękujemy za wszelką życzliwość, dobroć i pomoc. Bóg zapłać!
  18. Zachęcamy do lektury gazet i czasopism katolickich, w najnowszym numerze Echa możemy przeczytać: Czy święci mogą pomagać w sprawach finansowych?; Sam upomniał się o swój kult, św. Andrzej Bobola objawiał się w miejscu swojego urodzenia; W numerze relacja z Diecezjalnego Dnia Rodzin w Parczewie; Od obrączki do brewiarza, relacja z 30 kwietnia z konsekracji nowych wdów w naszej diecezji, w tym naszej parafianki pani Zuzanny Juchnikowskiej;– zapraszamy do lektury.
  19. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Paweł Winiarek, stanu wolnego, zam. Kol. Kopytów, par. Zmartwychwstania Pańskiego i Izabela Kołodziejczak, stanu wolnego, zam. Terespol, par. tutejsza – zapowiedź 2; Arkadiusz Jan Bielecki z par. tut. i Natalia Katarzyna Niciporuk z Liwek Włościańskich par. św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie – zapowiedź 1.

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”