ZAPYTANIE OFERTOWE ODNOŚNIE REMONTU CMENTARZA RZYMSKOKATOLICKIEGO W TERESPOLU
Dokumenty do zapytania ofertowego dostępne pod linkiem: https://mega.nz/folder/PXRElSjB#XbeMRi6Tq9r1k69oAKKMxg
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  26.05.2024

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii uroczystość odpustowa. Główna Msza św. o godz. 12.30. Prosimy o przygotowanie procesji Eucharystycznej, wspólnoty naszej parafii, przedstawicieli wiosek, zapraszamy do niesienia feretronów, chorągwi, dzieci do niesienia poduszeczek, różańca, sypania kwiatków.
Próba chóru w poniedziałek o godz. 19.00
28 maja o godz. 20.30 członkowie Koła Przyjaciół KRP z księdzem Andrzejem będą przewodniczyć na antenie radia Podlasie modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
W środę, 29 maja o godz. 18.00, zapraszamy na kolejną  Mszę św. wotywną o Duchu Świętym i modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Uwielbienie będzie połączone z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie duszy i ciała.
Zdjęcie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej  w  Boże Ciało      o godz. 10.00
W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 nabożeństwo czerwcowe      i procesja do czterech ołtarzy. Trasa tradycyjna jak w minionym roku. Ołtarze przygotują mieszkańcy następujących ulic i wiosek: pierwszy ul. Wojska Polskiego, drugi bloki kolejowe, trzeci bloki „ Przyszłość”, czwarty przy kościele Łobaczew Duży i Mały.
W uroczystość Bożego Ciała nabożeństwo majowe przed procesją, a w trakcie trwania oktawy również przed procesją po Mszach świętych wieczorowych.
 1 czerwca z  racji I soboty miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP     po Mszy Świętej o godz. 7:00.
Za tydzień I niedziela miesiąca. O godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego, katecheza, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i adoracja w ciszy do godz. 18.00.
Mając na uwadze dobro duchowe wiernych, wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej oraz przebywającym na jej terenie, ksiądz biskup udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 31 maja br. czyli    w piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, są zobowiązane, aby tego dnia ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego lub zastąpili wstrzemięźliwość innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności
W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na budowę kościołów w naszej diecezji.
Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy w piątek 31 maja o godz. 8.00 spod kościoła. Zapewniamy nocleg i w sobotę śniadanie, reszta w swoim zakresie. Przewidywany powrót w sobotę ok. godz. 22.00.
31 maja w Sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie pod hasłem „ Uwierz” rozpocznie się kolejne Jerycho Młodych. Zapraszamy młodzież do udziału  w tym spotkaniu.
Bóg zapłać państwu Agacie i Jackowi i diakonowi Michałowi Warakomskim za ornat Trójcy Świętej
Bóg zapłać za modlitwę różańcową w obronie dzieci nienarodzonych. Modlitwę za dzieci nienarodzone przejmują KŻR i osoby które modlą się w Duchowej Adopcji dzieci poczętych
Organizowana jest pielgrzymka do Gruzji w dniach 14-21 września br. szczegóły       i informacje u ks. Proboszcza.
Bóg zapłać wszystkim osobom sprzątającym przy kościele.
Znaleziono porponetkę w kościele. Do odebrania w zakrystii.
Prosimy o zamykanie rowerów przy kościele ponieważ zdarzają się kradzieże.
Wydatki parafialne: mozaika 150.000 zł., ( dług 80 .000 zł.), naprawa nagłośnienia 300 zł.
Bóg zapłać za ofiary na obraz Matki Bożej: bezimienna 100 zł.
Bóg zapłać za ofiary na mozaikę: bezimienna 100 zł, bezimienna z ul. Wojska Polskiego – 200 zł, bezimienna z Terespola – 500 zł, bezimienna z Łobaczewa Dużego – 500 zł. Ofiary na mozaikę można składać również przelewem na konto parafialne.
Nr Konta: 18 8037 0008 6801 6333 2000 0020.
23.  Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Damian Gagucki, kawaler i Paulina Waszczuk, panna, oboje zam. w Terespolu, par. tut – zapowiedź 3.
24.W najnowszym numerze Echa Katolickiego możemy przeczytać następujące artykuły: 1. Była zwyczajną dziewczyną, która mocno chodziła po ziemi i szła przez życie jak burza. Takich świętych nam dzisiaj trzeba- o zamordowanej misjonarce Helenie Kmieć opowiada jej siostra. 2. Matka, która jak żadna rozumie wszystkie mamy. Czego Maryja uczy dzisiejsze matki i z czym się do niej zwracają. – Zachęcamy do lektury.
  25. W minionym tygodniu odeszli do Pana: ś.p. Jolanta Urbańska l. 60, Mirosław Parafiniuk l. 63, Bogumił Stefan Celiński l 81,  Danuta Sławińska l. 86  Wieczny odpoczynek…

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”