OGŁOSZENIA I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022 r.

1. Dzisiaj w niedzielę rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na Roraty w środy i soboty o godz. 6:00, poprzedzone godzinkami o niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami, najmłodsi niech przygotują podpisane czerwone serduszka na których mogą umieścić swoje adwentowe postanowienia, bądź prośby do Pana Jezusa. Po każdej Mszy Świętej Roratniej będzie losowane jedno serduszko – przewidziana niespodzianka. W czasie Mszy Świętych modlimy się w intencji uczestników Rorat. W okresie Adwentu zamówione intencje mszalne w środy i soboty z godziny 6.30 będą odprawione o godz. 6.00.
  2. W środę 30 listopada obchodzimy święto św. Andrzeja – Apostoła. Jest to dzień imienin księdza Andrzeja Żelazo. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Dostojnego Solenizanta w środę o godz. 18.00.
  3. Od następnej niedzieli Koło Przyjaciół KRP będzie rozprowadzać świece na stół wigilijny w cenie 10, 15, 20 zł oraz okolicznościowe w cenie 30 zł.
  4. Codziennie o godz. 17:15 odmawiamy różaniec wypominkowy. Harmonogram czytania kart znajduje się na tablicy ogłoszeń. W bieżącym tygodniu będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu i modlitwom Kościoła zmarłych, których bliscy wypisali karty z następujących ulic i miejscowości: 28.XI – Lechuty Małe, Lechuty Duże, 29.XI – wypominki z innych parafii, wypominki z Kół Różańcowych, 30.XI – Wypominki bez adresu oraz spóźnione.
  5. W tym tygodniu Pan Organista odwiedzi chrześcijańskie rodziny naszej parafii
    z poświęconym chlebem na stół wigilijny, w następującym porządku: Poniedziałek – ul. Reymonta, Narutowicza, Kraszewskiego, Słowackiego; Wtorek – ul. Sienkiewicza, Polna, Krótka, Graniczna; Środa – ul. Piłsudskiego, Nowa, Słoneczna, Sportowa, Okrężna; Czwartek – ul. 3 Maja, Konopnickiej, Prusa, Asnyka, Łąkowa, Kościuszki, Armii Krajowej, Pułaskiego; Sobota – bloki przy ul. Janowskiej i ul. Wojska Polskiego. Przyjmijmy Pana Krzysztofa życzliwie i z wdzięcznością za jego wieloletnią posługę wśród nas.
  6. Od dzisiejszej niedzieli w naszej parafii jest dostępne „ Słowo na każdy dzień „ . Znajdziemy w nim: parametry czytań i Ewangelię na każdy dzień z rozważaniem, ponadto zbiór modlitw i  litanii. Cena małej książki 13 zł, dużej 23 zł. Zachęcamy do nabycia, by pogłębiać naszą wiarę.
  7. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii zbiórka ministrantów i lektorów.
  8. W sobotę 3 grudnia o godz. 16.30 w salce na plebanii spotkanie wszystkich zelatorów Kół Żywego Różańca.
  9. W czwartek 1 grudnia po Mszy Świętej wieczorowej w salce na plebanii spotkanie rodziców dzieci klas III odpowiedzialnych za dekorację świąteczną.
  10. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.
  11. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 7:00 i przed Mszą Świętą o godz. 18:00. Spowiedź od 17:30.
  12. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy Świętej Roratniej.
  13. Za tydzień na Mszę Świętą o godz. 12:00 i spotkanie zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII z rodzicami.
  14. Od niedzieli 27 listopada do 6 grudnia nasza parafia bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Paczuszka dla maluszka” koordynowanej przez Fundację Małych Stópek. Zbieramy artykuły chemii kosmetycznej dla dzieci oraz słodycze na paczki świąteczne, które tak jak w zeszłym roku zostaną przekazane do Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Podarunki składamy pod choinką pod chórem i zabieramy symboliczną bombkę. Akcję organizuje Wspólnota Nazarejczyk wraz z ks. proboszczem.
  15. W przyszłą niedzielę 4 grudnia z  racji pierwszej niedzieli miesiąca Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00, po koronce katecheza, na którą zapraszamy wszystkich chętnych parafian, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, do Mszy Świętej o godz. 18:00.
  16. Narodowy Instytut Wolności w Warszawie, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol, zapraszają uczestników wszystkich kategorii warsztatowych projektu „Aktywnie i Razem Terespol 2022” oraz mieszkańców miasta do wzięcia udziału w Wielkim Finale w dniu 4.12.2022 r. w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu godz. 15.00.
  17. Zachęcamy do lektury gazet i czasopism katolickich. W najnowszym numerze Echa możemy przeczytać: Co oznacza dziś wiara w Kościół? I Jak nie zmarnować czasu Adwentu?; Obecna sytuacja w Polsce przypomina czasy Targowicy. Czy rozumiemy czym jest dzisiaj suwerenność?; Dlaczego członkowie kół różańcowych powinni uczestniczyć w comiesięcznych zmiankach? – Zachęcamy do lektury.
  18. Pomódlmy się za wszystkich zmarłych z naszych rodzin i naszej parafii : wieczny odpoczynek…
DATAMODLITWA WYPOMINKOWA – LISTOPAD 2022 R.
7.XIul. 3 Maja, Asnyka, Konopnickiej, Prusa, Cerkiewna, Sienkiewicza.
8.XIBloki i domki jednorodzinne przy ul. Janowskiej.
9.XIul. Akacjowa, Klonowa, Ogrodowa
10.XIBloki Kolejowe, Bloki Przyszłość
11.XIŁobaczew Duży
12.XIul. Fleminga, Służki, Czartoryskich, Robotnicza, Jana Pawła II, Pocieja, Osiedle Celne