OGŁOSZENIA PARAFIALNE  XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09.2021 r.

1. Prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego w kościele.
  2. Dzisiaj na każdej Mszy Św. odbywa się liczenie wiernych do ogólnopolskich statystyk praktyk religijnych. Prosimy o pomoc w liczeniu wiernych przedstawicieli grup i wspólnot naszej parafii. Na Mszę Św. o godz. 12.00 i spotkanie zapraszamy uczniów klas VIII z rodzicami oraz, tych którzy pragną się przygotować i przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii.
  3. W tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo – prezbitera, we wtorek wspomnienie św. Wacława – męczennika, w środę święto
    św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek wspomnienie św. Hieronima – prezbitera i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie Aniołów Stróżów.
  4. Przypominamy, że Msze Św. w dni powszednie są odprawiane o 6:30, 7:00 i 18:00. Od pierwszego października, czyli od piątku, Msze wieczorowe w dni powszednie będą sprawowane o godz. 17.00. Bardzo prosimy o sprawdzenie w gazetce, która intencja z godz. 7:00 będzie odprawiana o 6:30. Natomiast w niedzielę Msze Św.
    o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 16:00. Msze św. w kaplicach: Dobratycze 8:30, Koroszczyn 10:00, Terminal 11:00. Kancelaria parafialna czynna do końca września w godz. 16.00 – 17.30, w sobotę od 8.00 do 9.00. Od pierwszego października kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 16.30 w soboty od godz. 8.00 do 9.00. W niedzielę i święta oraz w czasie liturgii
    i nabożeństw, kancelaria nieczynna. Odwiedziny chorych w domu, z posługą sakramentalną – zgłoszenia u ks. Dariusza. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się z ks. dyżurnym.
  5. W poniedziałek po Mszy Św. wieczorowej spotkanie Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
  6. We wtorek o godz. 19:00 na plebani próba zespołu wokalno-instrumentalnego. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym.
  7. W środę o godz. 19.00 próba chóru parafialnego.
  8. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 7:00 oraz, po różańcu przed Mszą Św. wieczorową. Zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa,
    a w sposób szczególny dzieci klas IV. Spowiedź od godz. 16:15.
  9. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 i po różańcu przed Mszą Św. wieczorową.
  10. Nabożeństwa różańcowe codziennie przez cały październik o godz. 16.15.
    W niedzielę o godz. 15:15. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, rodziny naszej parafii, grupy i wspólnoty do wspólnej modlitwy i przewodniczenia nabożeństwu. Prosimy zapisywać się na grafik, który znajduje się w zakrystii.
  11. Katechezy dla narzeczonych odbywać się będą w soboty w październiku w dniach 2,9,16,23 w salce parafialnej o godz. 9.00. Zapisy na katechezy odbędą się
    w najbliższą sobotę na pierwszym spotkaniu.
  12. Katechezy dla rodziców i chrzestnych odbywać się będą w drugi i czwarty piątek  miesiąca października i listopada tj. 8 i 22 października oraz, 12 i 26 listopada o godz. 18:00, w salce parafialnej. Informacje odnośnie katechez można uzyskać
    u ks. Łukasza.
  13. Pragniemy poinformować, że od października, Sakrament Chrztu w naszej parafii będzie sprawowany w II niedzielę każdego miesiąca podczas Mszy Św. o godz. 12:00 oraz w soboty podczas Mszy Św. wieczorowej.
  14. Za tydzień odpust MB Różańcowej, Suma odpustowa o godz. 12.00 pod Przewodnictwem o. Proboszcza z Kodnia Michała Hadricha. Po Mszy Św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie na procesję chorągwi
    i feretronów. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Z racji I niedzieli miesiąca zmianka i spotkanie Kół Różańcowych. O godz. 15:00 Koronka do Bożego miłosierdzia, o 15:15 Różaniec. Nabożeństwom przewodniczy i liturgię Mszy Św. wieczorowej przygotowuje wspólnota Nazarejczyk.
  15. Zapraszamy do Służby Liturgicznej Ołtarza. Osoby pełniące posługę lektora, psałterzysty, podającego wezwania Modlitwy powszechnej, niosące dary ofiarne, prosimy by zapisywały się na grafik w zakrystii.
  16. Zapraszamy do Służby ministranckiej. Zapisy u ks. Pawła
  17. Dziękujemy za wszelką życzliwość, dobroć i pomoc.
  18. Zachęcamy do lektury gazet i czasopism katolickich, w najnowszym numerze Echa wiele ciekawych artykułów między innymi: Jak uchronić się przed religijnością infantylną i magiczną?; Czy dzieci mogą przyjmować sakrament namaszczenia chorych i dlaczego nie jest to ostatnie namaszczenie?; Na jakie wsparcie, w tym finansowe, mogą liczyć seniorzy?
  19. Trwają wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Zachęcamy
    do głosowania, dzisiaj prosimy o złożenie na tacy karteczek z imieniem i nazwiskiem dwóch kandydatów z Listy.
  20. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Maciej Zagor, kawaler z Krzyczewa, par. Neple i Gabriela Stefaniuk panna
    z Łobaczewa Dużego, par. tut. – zapowiedź 3.
  • Błażej Sosnowski, kawaler zam. Terespol, par. tutejsza i Patrycja Kłos, panna zam. Małaszewicze, par. św. Katarzyny – zapowiedź 2.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: ś.p. Julia Skulimowska l. 87 i ś.p. Julian Skrzyszewski l. 86

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”