OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 NIEDZIELA ZWYKŁA 16.01.2022 r.

1. Prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego w kościele.
  2. Dzisiaj na Mszę Świętą o godz. 12:00 i spotkanie zapraszamy uczniów klas III z rodzicami.
  3. W tym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwa od 18 do 25 stycznia.
  4. W piątek 21 stycznia o godz. 17.30 po Mszy Świętej odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne z udziałem księdza proboszcza parafii prawosławnej w Terespolu Jarosławem Łosiem, na które zapraszamy wszystkich wiernych.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 12:00 i spotkanie, zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z rodzicami. /klasy VIII i starsi/.
  6. Trwają spotkania kolędowe w kościele, według podanego harmonogramu. Rozpoczynamy o godz. 19:00 Liturgią Słowa, następnie wysłuchamy katechezy oraz, ks. Proboszcz dokona podsumowania życia i spraw naszej parafii zarówno w aspektach duszpasterskich jak i gospodarczych, jak również przedstawi plany prac i działalności duszpasterskiej na nadchodzący czas. Podczas liturgii zostaną pobłogosławione: woda oraz, inne dewocjonalia. Dlatego zwracamy się z prośbą by zabrać ze sobą do kościoła wodę do pobłogosławienia oraz inne przedmioty kultu wedle waszych potrzeb. Prosimy także o dobrowolne ofiary na cele parafialne, które należy przygotować wedle uznania, w kopertach, podpisanych nazwiskiem rodziny oraz, adresem. Planujemy by czas tych spotkań, nie trwał dłużej niż 60 minut.

I tak zapraszamy rodziny według następującego harmonogramu:

Data Miejscowości/Adresy Rodzin
17.01Ul. Cicha, Andrzejuka, Niemcewicza, domki jednorodzinne przy ul. Janowskiej, Szkolna, Czerwonego Krzyża, Przeskok, Kraszewskiego, Popiełuszki
18.01Ul. Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Pocieja, Kotarby, Kozłowskiego, Służki, Czartoryskich, Fleminga, Reymonta, Męczenników Unickich, Wojska Polskiego
19.01Ul. Błotków, Przelotowa, Bloki przy ul. Granicznej, Słowackiego, Osiedle Celne, Bloki przy ul. Wojska Polskiego 72, 74, 76, Wspólna, Klonowa, Ogrodowa, Akacjowa, 3 Maja
20.01Ul. Armii Krajowej, Sikorskiego, Pułaskiego, Aleja Marzeń, Forteczna, Wschodnia, Różana, Miłosna, Młynarska, Żeromskiego, Bloki przy ul. Janowskiej 2, 4, 6, Kodeńska, Łąkowa, Orzeszkowej, Nowa, Słoneczna, Sportowa, Okrężna, Osiedle Przyszłość – Bloki 60, 3, 1a, 58
21.01Ul. Asnyka, Konopnickiej, Prusa, Cerkiewna, Topolowa, Graniczna, Krótka, Polna, Bloki kolejowe 54 ABCD, Wierzbowa, Wiejska, Gruntowa, Narutowicza, Stacyjna, Bloki wojskowe, Sienkiewicza, Piłsudskiego, Kościuszki

Jeśli taka będzie wola Parafian i pozwolą na to warunki i okoliczności zewnętrzne, to odwiedzimy domy rodzin naszej parafii w późniejszym, dogodnym terminie.

1. Bóg zapłać za ofiary na kościół: bezimienna z Terespola – 50 zł
  2. Dziękujemy grupie modlitewnej Nazarejczyk za gruntowne sprzątnięcie kościoła, Bóg zapłać!
  3. Dziękujemy za wszelką życzliwość, dobroć i pomoc.
  4. W następną niedzielę msze św., w kaplicach: Dobratycze bez zmian, Koroszczyn o godz. 13.30, na Terminalu nie będą odprawiane msze św. do odwołania.
  5. Zachęcamy do lektury gazet i czasopism katolickich. W najnowszym numerze Echa katolickiego przeczytamy następujące artykuły: największym wrogiem ekumenizmu jest obojętność, Co znaczy zrodzić dziecko do
  6. Decyzją Ks. Bpa Ordynariusza Kazimierza Gurdy Ks. Dariusz Kujda zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Terespolu i przeniesiony na urlop z dniem 16 stycznia 2022 roku.

Dziękujemy za dotychczasową pracę w parafii. Bóg zapłać!

1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Józefa Matejuk l 92  i  Głuch Zbigniew  l  63

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”