I Niedziela Wielkiego Postu  18.02.2024 r.

1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową oraz Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w  piątek o godz. 10.00 i 17.15. Natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.40. W zakrystii znajduje się grafik przewodniczenia nabożeństwu Drogi Krzyżowej, prosimy o zapisywanie się, poszczególne wspólnoty naszej parafii. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty oraz, dekorację świąteczną kaplicy przechowania w Wielki Czwartek i Grobu Pańskiego.
  2. Album o naszej parafii jest rozprowadzany przez Koło Przyjaciół KRP jako cegiełka na mozaikę, cena 100 zł.
  3. Dzisiaj w niedzielę zbierane ofiary do puszek przeznaczone są na inwestycje w diecezji.
  4. W czwartek 22 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na kolejną  Mszę św. i modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Uwielbienie będzie połączone z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie duszy i ciała.
  5. W następną niedzielę „Ad gentes” zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w świecie.
  6. W sobotę 24 lutego, w kancelarii parafialnej, skrutynium dla kandydatów przed przyjęciem sakramentu bierzmowania, według ustalonego harmonogramu. Od godz. 9:00 kandydaci z klasy VIII b – lista do wglądu w kancelarii parafialnej. Od godz. 15:00 ze szkoły w Kobylanach. Kandydaci przychodzą z rodzicami, zabierają ze sobą indeksy i metryki chrztu.
  7. 24 lutego, wspólnota Kół Żywego Różańca organizuje wyjazd autokarowy na Kongres Różańcowy w Radzyniu Podl. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.00. Planowany przyjazd ok. godz. 17.00. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy u ks. Andrzeja i Marty zelatora parafialnego. Szczegóły wyjazdu na tablicy ogłoszeń.
  8. 26 lutego ks. proboszcz będzie obchodził swoje imieniny. Zapraszamy na modlitwę i Mszę Świętą w intencji Dostojnego Solenizanta w niedzielę 25 lutego o godz. 10.30.
  9. Katechezy dla narzeczonych dla dekanatu terespolskiego odbywać się będą  przy parafii Trójcy Świętej w Terespolu w salce na plebanii (wejście od strony kancelarii) w dniach 2, 9, 16, 23 marca o godz. 9.00. Cykl czterech katechez dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w salce na plebanii w następujących dniach: 2, 9, 16, 23 marca o godz. 19.00. Na katechezy można zapisać się podczas pierwszego spotkania lub telefonicznie u księdza Łukasza (tel. 517 514 194)
  10. Bóg zapłać wspólnocie Amo-Te za wykonanie dekoracji wielkopostnej.
  11. Bóg zapłać za ofiary na obraz MBNP: bezimienna z Koroszczyna – 100 zł, bezimienna z ul Janowskiej – 100 zł, Stefania Armata z Terespola – 100 zł.
  12. Bóg zapłać za ofiary na mozaikę: bezimienna z Michalkowa – 200 zł, bezimienna z Terespola – 200 zł, bezimienna z Terespola – 500 zł, bezimienna z Terespola – 100 zł. Ofiary na mozaikę można składać również wpłacając na konto, tytułem: darowizna na cele kultu religijnego.  Nr Konta: 18 8037 0008 6801 6333 2000 0020
  13. W najnowszym numerze Echa Katolickiego możemy przeczytać następujące artykuły: Jaka przyszłość czeka szkolną religię? Czy w dyskusji na ten temat głos katechetów świeckich jest słyszalny?; Coraz częściej słyszymy, że zabijanie w imię „miłosierdzia” to „normalność”. Co tak naprawdę oznaczałaby legalizacja eutanazji w naszym kraju?; Zapraszamy w Echu do cyklu wielkopostnego „W unickiej szkole wiary”– Zachęcamy do lektury.
  14. W tym tygodniu odeszli do Pana: Elżbieta Petri-Semczuk l. 73, Maciej Wojciech Rumowski l.49, Kamil Ruba l. 36, Krystyna Łachnowicz l.87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”