KOMUNIKAT BISKUPA SIEDLECKIEGO ZBIGNIEWA KIERNIKOWSKIEGO W ZWIĄZKU ZE ŚWIĘCENIAMI BISKUPIMI KS. PRAŁ. DRA PIOTRA SAWCZUKA

Siedlce, 28 marca 2013 r.

Czcigodni Księża, drodzy Diecezjanie!
W sobotę, 6 kwietnia 2013 r. o godz. 11.00 w Katedrze Siedleckiej podczas Mszy św. koncelebrowanej udzielę sakramentu święceń w stopniu biskupa księdzu prałatowi Piotrowi SAWCZUKOWI, wikariuszowi generalnemu. Współkonsekratorami święceń będą: abp Celestino MIGLIORE – Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz bp Henryk TOMASIK – Biskup Radomski. Prezbiterami asystującymi Elektowi będą: ks. prałat Mie-czysław Głowacki i ks. kanonik Grzegorz Kamiński.
To wielki dzień dla naszego Kościoła lokalnego, w którym Panu Bogu chcemy wspólnie wyśpiewać uroczyste Te Deum laudamus za nowego Biskupa Pomocniczego Diecezji Siedleckiej. Chcemy go również z największą radością przyjąć. W związku z tym, zapraszam bardzo serdecznie wszystkich kapłanów, osoby konsekrowane i was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, na uroczystość święceń biskupich do Siedlec.
Polecajmy osobę Dostojnego Księdza Biskupa Piotra i Jego posługę w naszej Die-cezji Dobremu Bogu oraz wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny, a także Patronów naszej Diecezji i błogosławionych Męczenników z Pratulina.
Szczegóły związane z przebiegiem uroczystości święceń podane będą w oddziel-nym komunikacie Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej.
Z błogosławieństwem:

KS. ZBIGNIEW KIERNIKOWSKI