Festiwal Życia w Kodniu

W dniach 18 – 24 lipca odbędzie się w Kodniu Festiwal Życia. Organizatorami festiwalu są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, Ewangelizacyjna Wspólnota Młodzieżowa Niniwa oraz Wspólnota Dobrego Pasterza.

W tym roku ze względu na 150. rocznicę śmierci św. Eugeniusza de Mazenod, założyciela zakonu Misjonarzy Oblatów, festiwal będzie przebiegał pod hasłem „(Eu)geniusz miłości”. Każdego dnia oprócz modlitw porannych, wieczornych, południowych odbywać się będą konferencje, praca w grupach. Sporo jest też propozycji zajęć o charakterze warsztatowym, będą warsztaty pisania ikon, wokalne, boksu, bębniarskie. Oprócz tego 3 koncerty, we wtorek, czwartek i sobotę. Kolejno zagrają zespoły Arci, Anastasiz i Love Story – powiedział nam ojciec Tomasz Maniura Duszpasterz Młodzieży Polskiej Prowincji Oblackiej.

Festiwal Życia powstał z inspiracji młodej dziewczyny Justyny Klementewicz. Pod wpływem osobistego doświadczenia Bożej miłości i wewnętrznego uzdrowienia, zrodziła się w niej myśl, aby dzielić się tym doświadczeniem z innymi. Zwróciła się do Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej z prośbą o pomoc w realizacji festiwalu.

Poniedziałek – Przyjazd grup, zakwaterowanie i powitalna Msza Święta
Wtorek – „Zagubienie”, konferencja ks. Wojciecha Hackiewicza, koncert ARCI
Środa – „Nawrócenie”, wieczorem prezentacja o oblatach
Czwartek – „Wspólnota”, dzień sportowy, koncert ANASTASIS
Piątek – „Ewangelizacja”, dzień służby i misji, modlitwa o uzdrowienie z procesją światła
Sobota – „Maryja”, Msza Święta w Bazylice (o. Prowincjał Ryszard Szmydki), sprzątanie
Kodnia, wieczorem „MASZ TALENT” i koncert LOVE STORY
Niedziela – Rozjazd

Program typowego dnia festiwalowego
:

08:00 – Modlitwy poranne
09:00 – Śniadanie
10:00 – Konferencja
11:00 – Praca w grupach
13:00 – Obiad
14:00 – Warsztaty, odpoczynek, rekreacja itp.
17:00 – Msza Święta
18:30 – Kolacja
20:00 – Koncert
23:00 – Cisza nocna

„Wioska”
W tym roku za warsztaty odpowiedzialna jest wioska Wspólnoty Dobrego Pasterza. Warsztaty (propozycje):
• bębny
• tkactwo
• boks
• filcowanie
• pantomima
• taniec
• pisanie ikon
• rzemiosło regionalne
• i inne

Informacje:
• W ramach festiwalu jeden gorący posiłek (obiad), śniadanie i kolacja, nocleg na polu namiotowym
• Koszt uczestnictwa 60zł.
• Można zgłaszać się indywidualnie lub grupowo. Organizatorzy grup proszeni są o potwierdzenie uczestnictwa do 1 lipca do o. Tomka Maniury OMI maniura@kokotek.pl tel. 509 911 680