Koło Stowarzyszenia pomocy im. Brata Alberta

Człowiek powinien być jak chleb Parafialne Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta powstało z inicjatywy proboszcza parafii w Terespolu, ks. Ryszarda Andruszczaka, w grudniu 2001 roku. Obecnie Koło liczy około 25 osób. Działalność Koła koncentruje się na udzielaniu wsparcia osobom potrzebującym pomocy. W ramach tej działalności organizowana jest pomoc świąteczna dla rodzin dotkniętych problemem ubóstwa, zakupywane są obiady dla dzieci z rodzin ubogich, udziela się pomocy doraźnej ludziom w różnych nieszczęściach. Członkiem Koła może zostać każdy człowiek pełnoletni, który zadeklaruje swoją pomoc oraz finansowe wsparcie na rzecz potrzebujących.