UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2024
1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w Kościele. Na Mszy Świętej o godz. 10:30 dzieci z klas IV, będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Dzisiaj za udział w publicznym śpiewie hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, spełniając zwykłe warunki, możemy uzyskać odpust zupełny. O godz. 12.00 w kaplicy w Dobratyczach, Msza Święta odpustowa.
2.Kuria Diecezjalna Siedlecka informuje, że kandydatem do święceń prezbiteratu, które mają być udzielone 8 czerwca 2024 r. w katedrze siedleckiej, jest diakon Michał Warakomski, syn Jacka i Agaty, alumn VI roku studiów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej.
3.W poniedziałek 20 maja święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 6:30, 7:00, 9:00 i 18:00.
4.W środę 22 maja, o godz. 19:00 próba chóru.
5.W czwartek 23 maja, święto  Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, po Mszy Świętej wieczorowej, w salce na plebanii, spotkanie Towarzystwa Pomocy Ubogim św. Alberta. Zapraszamy również i tych nowo zapisanych do tej wspólnoty. Zapisy trwają jeszcze przez maj.
6.W piątek 24 maja wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych i rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego do katedry. Pamiętajmy w modlitwach
o naszym Pasterzu.
7.W sobotę 25 maja zapraszamy wszystkich dorosłych parafian na pierwsze skupienie formacyjne w domu parafialnym przy ul. Granicznej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 a zakończenie koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.30. Bedzie to dobry czas na katechezy, modlitwę i wspólne bycie przy kawie, herbacie. Zapraszamy bez wcześniejszych zapisów. Szczegółowy plan skupienia i inne informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
8.W sobotę 25 maja zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia, który rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00 i następnie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, będziemy mieli czas, aby wśród śpiewu
i rozważań teksów Pisma Świętego uwielbiać Pana Boga, za wielkie rzeczy, które czyni dla nas. Wieczór modlitewny poprowadzi zespół Shekinah wraz
z ks. Łukaszem.
9.W przyszłą niedzielę, Biskup Diecezjalny Kazimierz Gurda, zaprasza na IX Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina.
10.W niedzielę 26 maja Uroczystość Trójcy Świętej, podczas Mszy Świętej
o godz. 9:00 będziemy modlić się w intencji wszystkich Mam, a o godz. 12:30 suma odpustowa. Prosimy o przygotowanie procesji Eucharystycznej. Zapraszamy dzieci po I Komunii Świętej z klas III i IV w strojach komunijnych. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę kończy się czas Komunii wielkanocnej. Z racji odpustu Mszy Świętych w kaplicach nie będzie.
11.Zapraszamy do służby liturgicznej ołtarza: chłopców po I Komunii Świętej
 – zapisy u ks. Łukasza.
12.Organizowana jest pielgrzymka do Gruzji w dniach 14-21 września br. szczegóły i informacje u ks. Proboszcza.
13.W tym miesiącu Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała odbędzie się w środę przed Bożym Ciałem 29 maja.
14.Wydatki parafialne: malowanie uchwytów na sztandary 400 zł.
15.Bóg zapłać p. Tomaszowi Dołęga i Krzysztofowi Bodo, za ustawienie rusztowania.
16.Bóg zapłać za ofiary na mozaikę: bezimienna 500 zł. Ofiary na mozaikę można składać również przelewem na konto parafialne.
Nr Konta: 18 8037 0008 6801 6333 2000 0020.
17.W najnowszym numerze Echa Katolickiego możemy przeczytać następujące artykuły: „Kiedy po ludzku brakuje nadziei, wkracza św. Rita” – o kulcie świętej od róż, „Jak rozpoznać działanie Ducha Świętego i budować z nim relację?”, jak dobrze przeżyć spowiedź, by była spotkaniem z żywym, kochającym i miłosiernym Bogiem, wspomnienie wizyty Jana Pawła II
w Siedlcach, relacja z Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin do Parczewa, dlaczego warto pościć? – o rodzajach postu i jego dobroczynnym wpływie na zdrowie. – Zachęcamy do lektury.
18.Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Damian Gagucki, kawaler i Paulina Waszczuk, panna, oboje zam.
w Terespolu, par. tut – zapowiedź 2.
19.W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zofia Orepuk l. 65, Artur Oleszczuk l. 55,  Jerzy Bodo l. 71. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych
z naszych rodzin, naszej parafii, pochowanych na naszych cmentarzach oraz ofiary wojen i nieszczęśliwych wypadków.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”