ZAPROSZENIE

Zapraszamy wszystkich na niezwykłą Procesję Różańcową. Odbędzie się ona 8 października po mszy św. wieczorowej. Idea procesji zrodziła się w sercach ludzi związanych ze stowarzyszeniem „Nowa Ewangelizacja” i jest inicjatywą ogólnopolską. Tego dnia w wielu miejscowościach naszej Ojczyzny odbędą się takie marsze modlitewne.
Podczas procesji modlić się będziemy w intencji naszej ojczyzny. W części Radosnej i Chwalebnej  będziemy dziękować za Bożą opiekę nad naszym narodem na przestrzeni wieków, w części Bolesnej  wynagradzać za grzechy narodu, a w tajemnicach Światła wypraszać o potrzebne łaski  dla Ojczyzny.

Procesja rozpocznie się przy kościele parafialnym, następnie przejdzie ul. Wojska Polskiego, na ul. Reymonta, Kraszewskiego, Aleję Marzeń, Męczenników Unickich, przejdzie przez przejazd kolejowy do ul. Elzy Orzeszkowej następnie na Błotków, ul. Kościuszki i Kardynała Wyszyńskiego, by zakończyć się przy naszej świątyni.
Trasa procesji liczy 7 kilometrów, a planowany czas trwania to ok. półtorej godziny. Będą to godziny wieczorne, więc prosimy o elementy odblaskowe na ubraniach, lampiony, latarki oraz odpowiednie do długości trasy i aktualnej pogody ubranie.
Zapraszamy gorąco wszystkich, którzy pragną we wspólnocie naszej „małej Ojczyzny” modlić się za Polskę i naród.