Życzenia Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego

Wielkanoc 2012

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, Zmartwychwstały Pan!

W dni wielkanocne w szczególny sposób jest nam głoszona prawda wypowiedziana przez św. Pawła: „Za wszystkich umarł Chrystus po to, aby ci, co żyją, już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał. Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe” (2Kor 5,15.17).

W Święta Wielkanocne składamy sobie życzenia. Zazwyczaj życzymy sobie dużo zdrowia, pokoju, szczęścia i pomyślności. Takie życzenia jednak mają sens wówczas, gdy ich spoiwem jest wiara w Zmartwychwstałego. Dzięki wierze bowiem potrafimy nie tylko dostrzegać wartość naszych osiągnięć i sukcesów, lecz także odkrywać sens naszych braków, porażek i niepowodzeń. W blasku poranka wielkanocnego wszystko otrzymuje nowy sens.

Jako pasterz Kościoła Siedleckiego życzę wszystkim Diecezjanom – prezbiterom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim – doświadczenia mocy paschalnego wydarzenia, które rzuciło nowe światło na życie człowieka i otworzyło przed nim nową jakość życia. Obyśmy umieli w świetle Dobrej Nowiny Jezusa Chrystusa odkrywać sens wszystkiego, co nas spotyka.

Życzę także, aby te Święta
pomogły nam przygotować się do II Synodu Diecezji Siedleckiej, byśmy rozpoznawali obecność Zmartwychwstałego Pana w naszych parafiach, rodzinach, miejscach pracy, kontaktach z drugim człowiekiem. Wiara przeżywana we wspólnocie może ubogacić życie każdego z nas i ożywić wzajemne relacje. Może wprowadzić perspektywę chrześcijańskiej nadziei i radości. Może przyczynić się do lepszego budowania naszej społeczności, która tradycyjnie jest katolicką, a nierzadko w konkretach życia gubi swoją chrześcijańską tożsamość.

Nie bójmy się więc przyznawać do Chrystusa. To On uzdalnia nas do przyjęcia pełnej prawdy życia ludzkiego, które choć śmiertelne, niesie w sobie pierwociny nieśmiertelności, gdy zostaje oświecone blaskiem Zmartwychwstałego Pana.

Życzę wszystkim błogosławionych, pełnych Bożej radości, zwycięskiego pokoju, świąt zmartwychwstania Pańskiego!

L.dz. 253/2012

ZBIGNIEW KIERNIKOWSKI