III Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina – 5 października 2013

Drodzy Diecezjanie!

W dniu 6 października 2013 r. będziemy obchodzili XVII rocznicę beatyfikacji błogosławionych Męczenników Podlaskich. W dniu 24.01.1874 r. w Pratulinie za wiarę
i jedność Kościoła oddało życie 13. unitów.
Byli to sami mężczyźni. Z tej racji zapraszamy
w sobotę 5 października na III Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina. W dobie kryzysu ojcostwa i właściwie rozumianej roli mężczyzny w społeczeństwie chcemy, aby ta pielgrzymka przyczyniała się do umocnienia wiary i pomagała zrozumieć zagrożenia i szanse ojcostwa we współczesnym świecie.
Podczas tegorocznej pielgrzymki będziemy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej wiodącej od miejsca męczeństwa unitów – „MARTYRIUM PRATULIŃSKIEGO” do miejsca, w którym Męczennicy zostali pochowani. W drodze powrotnej będziemy modlili się na różańcu. Naszą modlitwę poprowadzi ks. dr Jacek Sereda – diecezjalny duszpasterz rodzin.
Centralnym punktem pielgrzymki będzie Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego.
Po Eucharystii zapraszamy do wzięcia udziału w międzyparafialnej rywalizacji sportowej. Zachęcamy do zebrania 5-osobowych drużyn i wzięcia udziału w męskiej rywalizacji.
Podobnie jak w ubiegłym roku w czasie pielgrzymki odbędą się zawody wędkarskie, wystawa sprzętu rolniczego, projekcja filmu „Pratulin” oraz wiele innych wydarzeń. Całość zwieńczy agapa – czyli wspólny posiłek.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

PROGRAM:

9.30 Zawiązanie wspólnoty. Zgłaszanie drużyn parafialnych
10.00 Droga Krzyżowa oraz różaniec. Prowadzenie ks. dr Jacek Sereda – diecezjalny duszpasterz rodzin
12.00 Przygotowanie do Eucharystii. Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego
13.30 Agapa połączona z wydarzeniami towarzyszącymi

Wydarzenia towarzyszące:
– rywalizacja drużyn parafialnych
– projekcja filmu „Pratulin”
– rozstrzygnięcie otwartych zawodów Spinningowych o Puchar Wójta Gminy Rokitno organizowanych przez Zarząd Koła „ROGAL” w Bohukałach (rozpoczęcie zawodów o godz. 7.00)
– maszyny rolnicze „MASTER Płodowscy”
– stoiska firm reklamujących się