Zmiany wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej

Biskup Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. Poniżej prezentujemy listę zmian.

ZMIANY PERSONALNE

Ks. Jerzy KALICKI – z dniem 14 czerwca 2018 r. zwolniony z funkcji kapelana Sióstr Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu, należących do domu zakonnego przy ul. 11-go Listopada w Łukowie.

Ks. dr Robert STESZUK
– z dniem 17 czerwca 2018 r. zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej i skierowany na urlop zdrowotny.

Ks. mgr Zbigniew ROZMYSŁ
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii Terespol i z dniem 24 czerwca 2018 r., mianowany proboszczem nowoutworzonej parafii Miłosierdzia Bożego w Kobylanach w dekanacie terespolskim

Z dniem 1 lipca br.
Zmiany proboszczowskie


Ks. prał. mgr Tadeusz DZIĘGA
– zwolniony z urzędu proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie oraz dziekana dekanatu łukowskiego II i przeniesiony na emeryturę
z zamieszkaniem na plebani w dotychczasowej parafii.

Ks. kan. Stanisław STARĘGA
– zwolniony z urzędu proboszcza parafii Okrzeja i przeniesiony na emeryturę, z zamieszkaniem w Sulbinach.

Ks. kan. mgr Andrzej KIELISZEK – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim i mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie i dziekanem dekanatu łukowskiego II.

Ks. kan. mgr Krzysztof PAWELEC – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Grębków i dziekana dekanatu grębkowskiego i mianowany proboszczem parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim.

Ks. mgr Marek ZALEWSKI – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Krynica i mianowany  proboszczem parafii Grębków i dziekanem dekanatu grębkowskiego.

Ks. kan. Sylwester BORKOWSKI
– zwolniony z urzędu proboszcza parafii Sosnowica i mianowany proboszczem parafii Okrzeja.

Ks. Sławomir MOREŃ – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Dołhobrody i mianowany proboszczem parafii Sosnowica.

Ks. mgr Dariusz KARBOWIAK – mianowany proboszczem parafii Dołhobrody.

Ks. mgr Dariusz RADZIKOWSKI
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii Sosnowica i mianowany proboszczem parafii Polubicze.

Ks. mgr lic. Mirosław SIDORUK – zwolniony z urzędu wikariusza Wiśniew k. Siedlec i mianowany proboszczem parafii Krynica.

Zmiany wikariuszowskie:

Ks. mgr Dariusz KUJDA – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Polubicze i mianowany wikariuszem parafii Terespol.

Ks. mgr Arkadiusz BYLINKA – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie i mianowany wikariuszem parafii Żelechów.

Ks. mgr Michał BURDACH – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Wiśniew k. Siedlec.

Ks. mgr Marcin BUDZYŃSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Piusa V w Dęblinie i mianowany wikariuszem parafii Gończyce.

Ks. mgr Sławomir GNYSZKA – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Konstantynów i mianowany wikariuszem parafii Wisznice.

Ks. mgr Michał GOSK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trąbki i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Ks. mgr lic. Adam KARCZ
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii Parysów i mianowany wikariuszem parafii Wilga.

Ks. mgr lic. Rafał KORNILAK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Łosicach.

Ks. mgr lic. Krzysztof KOROLCZUK
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Siedlcach.

Ks. mgr Waldemar KUŁAK
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Ulan.

Ks. mgr Piotr ŁYCZEWSKI
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii Bożego Ciała w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii Parysów.

Ks. mgr Arkadiusz MARKOWSKI
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii Gończyce i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim.

Ks. mgr lic. Grzegorz MATYSIAK
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Bożego Ciała w Siedlcach.

Ks. mgr Łukasz MICHALUK
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii Ulan i mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie.

Ks. mgr Mirosław NIEWĘGŁOWSKI CFM
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Garwolinie i mianowany wikariuszem parafii Janów Podlaski.

Ks. dr Remigiusz NIEWĘGŁOWSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Wisznice i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Piusa V w Dęblinie.

Ks. mgr Krzysztof NOWACHOWICZ
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii Wilga i mianowany wikariuszem parafii Maciejowice.

Ks. mgr Andrzej OGNIK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Łomazy i mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie.

Ks. mgr lic. Tadeusz OLĘDZKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Żelechów i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim.

Ks. mgr Piotr OSIŃSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii Łaskarzew.

Ks. mgr Grzegorz OSIPACZ
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii Janów Podlaski i mianowany wikariuszem parafii Sosnowica.

Ks. mgr Radosław OSTAP – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Łosicach i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Paweł PADYSZ – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Ryki i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Zygmunta Króla w Łosicach.

Ks. mgr Piotr SAWIUK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława BM w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim.

Ks. mgr Robert SIEROCIUK – mianowany wikariuszem parafii Trąbki.

Ks. mgr Paweł SMARZ – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Kłoczew i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Garwolinie.

Ks. dr Łukasz SZCZEBLEWSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. bł. Męczenników Podlaskich w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach.

Ks. mgr Kamil WASILEWSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie i mianowany wikariuszem parafii Łomazy.

Ks. Artur WOJTKOWICZ
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii Wojcieszków.

Ks. mgr Adam WOŹNIAK
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii Łaskarzew i mianowany wikariuszem parafii Ryki.

Ks. mgr Dariusz WÓJCIK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Wojcieszków i mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie.

Ks. mgr Sławomir ZACZEK – mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Ks. mgr Karol ZADROŻNIAK
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii Jedlanka i mianowany wikariuszem parafii Korytnica Łaskarzewska.

Ks. Adam ZAWISTOWSKI
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii Maciejowice i mianowany wikariuszem parafii Konstantynów.

Księża neoprezbiterzy:

Ks. mgr Marek KONDEJ – mianowany wikariuszem parafii Adamów.

Ks. mgr Rafał PRZEZDZIAK
– mianowany wikariuszem parafii Kłoczew.

Ks. mgr Łukasz RODZOŚ
– mianowany wikariuszem parafii Jedlanka.

Ks. mgr Marcin WESOŁOWSKI
– mianowany wikariuszem parafii Rossosz.


Inne zmiany:


Ks. Leszek HRYCIUK
– po powrocie z pracy w Rosji mianowany kapelanem Sióstr Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu, należących do domu zakonnego przy ul. 11-go Listopada w Łukowie.

Ks. mgr Mateusz KOZŁOWSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Rossosz i skierowany na studia stacjonarne z zakresu prawa kanonicznego w Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim
w Rzymie.

Ks. mgr Sebastian MUĆKA – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Zygmunta Króla w Łosicach i skierowany na studia stacjonarne w Katedrze Filologii Łacińskiej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.

Ks. mgr Paweł ZAZUNIAK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Korytnica Łaskarzewska i udzielona zgoda na podjęcie dwuletniej pracy duszpasterskiej w Archidiecezji Chicago w USA.

Diakon mgr Przemysław MATUSZEWSKI – skierowany na roczną posługę duszpasterską w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*