ZMARŁ KS.KANONIK JAN CZAPSKI

W nocy z 9 na 10 września w wieku 55 lat zmarł Ks. Kanonik Jan Czapski, proboszcz parafii Trójcy Św. w Radzyniu Podlaskim, dziekan radzyński. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 12 września w Radzyniu Podlaskim.

Program uroczystości pogrzebowych

Niedziela: 11. września

Godz. 15.00: Przywiezienie ciała ś.p. Ks. Kanonika Jana Czapskiego na plebanię
Godz. 18.30: Przeniesienie ciała z plebani do kościoła parafialnego Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim
Godz. 19.00: Nieszpory
Godz. 19.30: Eucharystia.

Poniedziałek: 12. września

Godz. 9.00: Rozpoczęcie modlitw przy trumnie w kościele parafialnym

Godz. 11.00: Rozpoczęcie celebracji Eucharystii pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego
Zbigniewa Kiernikowskiego, a następnie złożenie ciała na cmentarzu parafialnym w Radzyniu Podlaskim.

Ks. Jan Czapski –
urodził się w 1956r. w Uścimowie. Po ukończeniu szkoły Podstawowej uczył się w Liceum w Milanowie. W 1975 roku wstąpił do Seminarium Duchownego w Siedlcach.

Sakrament kapłaństwa otrzymał w roku 1981 z rąk biskupa Jana Mazura. „Potrzeba by Chrystus wzrastał, a ja się umniejszał” – takie zawołanie wybrał podczas święceń kapłańskich.

Pracował jako wikary w kilku parafiach – Włodawie, Sobolewie, Zbuczynie, Parczewie.

Pierwszą samodzielną parafią była Ugoszcz. Od 1991roku był proboszczem parafii w Wólce Dobryńskiej. W roku 1997 podjął się budowy nowej świątyni parafialnej. Dzięki ogromnej pracy księdza Czapskiego i parafian, powstała świątynia, która była konsekrowana 3 czerwca 2005r.

23 stycznia 2006 r. Biskup Siedlecki Zbigniew
Kiernikowski podniósł księdza Jana Czapskiego do godności honorowego kanonika Kapituły Łukowskiej.

Parafię Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim objął w 2008 roku.