WIELKI TYDZIEŃ – informacje

W Wielkim Tygodniu zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego przeżywania Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek, który jest dniem wdzięczności Panu Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa, uroczysta Msza Św. sprawowana będzie o godz. 18.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, (3 posiłki, w tym jeden do syta). Liturgia Męki Pańskiej sprawowana będzie o godz. 18.00. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W Wielką Sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do godz. 19.00. Poświęcenie pokarmów odbywać się będzie jedynie w kościele o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Ze względu na przepisy sanitarne nie będzie poświęcenia wody, dlatego prosimy, aby wodę do poświęcenia włożyć do koszyczków z pokarmami. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00. Prosimy o zabranie na nią świec, które zostaną odpalone od paschału. Przypominamy, o zachowaniu dystansu w naszej świątyni, zasłanianiu ust oraz nosa i dezynfekcji dłoni po wejściu do świątyni. Cała liturgia Triduum Paschalnego oraz Msza Św. Rezurekcyjna, transmitowane będą przez Internet.

Wspólnota Amo-Te zaprasza na nocną adorację w ciszy, która odbędzie się w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Zapraszamy do wspólnego trwania przy Grobie Pana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*