TRIDUUM PASCHALNE

Triduum Paschalne, to najważniejsze dni w całym roku. To męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa wysłużyły nam zbawienie. W chaosie świątecznych przygotowań nie zapomnijmy o spotkaniu z naszym Panem i Zbawicielem. Bądźmy obecni na wieczornej Liturgii w te dni, a także znajdźmy czas na indywidualną modlitwę w kościele.

– od godz. 17.45 – sakrament spowiedzi
– godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa

– godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej – Adoracja Krzyża

Wielka Sobota

– godz. 8.00 – poświęcenie wody, od godz. 9.00 do 14.00 (co godzinę) poświęcenie pokarmów, zaś o godz. 10.00 poświęcenie pokarmów na wioskach
– godz. 19.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej czyli najważniejsza Liturgia w całym roku
– Adoracja w kościele do godz. 22.00

Nie można właściwie przeżyć Świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie zanurzywszy się najpierw w mękę i śmierć naszego Zbawiciela. Chrystus czeka na Ciebie!