Ruszyli pieszo na Jasną Górę

Zdjęcie

O szóstej rano z Białej Podlaskiej wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Kilkuset pątników przez dwa tygodnie pokona ponad 400 km.

Po raz 31. wyruszyła z Białej Podlaskiej Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Wierni katoliccy chcą w ten sposób prosić o łaski dla siebie i swoich bliskich. Przez 14 dni będą pokonywać trasę, by ostatniego dnia dotrzeć na Jasną Górę i czcić tam Matkę Bożą. Z miasta nad Krzną ruszają trzy grupy.

Pątnicy 1 sierpnia wyruszyli o szóstej rano z Kościoła św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej. Swoje pielgrzymowanie rozpoczęli mszą świętą. Później ruszyli ulicami miasta do pierwszego miejsca odpoczynku w Drelowie.

2 sierpnia wyruszą wierni z Międzyrzeca Podlaskiego. 14 sierpnia dotrą do Częstochowy.