Pismo Administratora Apostolskiego Biskupa Piotra Sawczuka w sprawie zmiany Biskupa Siedleckiego

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie,
Kapłani, Osoby Konsekrowane i Wierni Świeccy z Diecezji Siedleckiej!

Jak zapewne wielu z Was wie już z przekazów medialnych, dnia 16 kwietnia br. Ojciec Święty Franciszek mianował biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego ordynariuszem Diecezji Legnickiej. Dziękujemy zatem Panu Bogu za 12 lat gorliwej posługi biskupiej w Kościele Siedleckim naszego dotychczasowego Pasterza, otaczamy Go modlitwą i wypraszamy u Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana – błogosławieństwo na wypełnianie nowych zadań związanych z kierowaniem Kościołem Legnickim.

Jednocześnie papież Franciszek nowym ordynariuszem naszej Diecezji mianował biskupa pomocniczego Diecezji Kieleckiej Kazimierza Gurdę. Polecajmy Dostojnego Księdza Biskupa Kazimierza i Jego przyszłą posługę w naszej Diecezji Dobremu Bogu za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, Świętych Patronów naszej Diecezji i błogosławionych Męczenników z Pratulina. Niech wypraszają Mu Boże światło i wszelkie potrzebne łaski na czas pasterzowania w Kościele Siedleckim.

Niech wyrazem naszej wdzięczności i modlitwy za obu Pasterzy będzie włączenie odpowiednich wezwań do modlitwy wiernych i odśpiewanie w kościołach naszej Diecezji Te Deum w Niedzielę Wielkanocną.

Termin objęcia Diecezji oraz ingresu do Katedry Siedleckiej nowo mianowanego biskupa Kazimierza Gurdy będą podane w osobnym komunikacie.

Przy tej okazji, jako że wchodzimy w przeżywanie Triduum Paschalnego, a więc liturgicznych obchodów najważniejszych wydarzeń zbawczych – męki, śmierci i chwalebnego zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, pragnę przekazać Wam najlepsze życzenia. Niech zwycięska moc Ofiary Niewinnego Baranka, bez przeszkód dociera do każdego z Was i wlewa w Wasze serca radość i nadzieję.

Z błogosławieństwem pasterskim

Bp Piotr Sawczuk
Administrator Apostolski Diecezji Siedleckiej

Siedlce, 16 kwietnia 2014 r.