XXIX Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę

Z Maryją drogą wiary!

Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy
serdecznie zaprasza
wszystkich pracowników kolei, emerytów, rencistów i przyjaciół z rodzinami
na XXIX Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę,
Pielgrzymowanie do Maryi w roku duszpasterskim, którego mottem są słowa:
„Kościół naszym domem” i na progu rozpoczynającego się w dniu 11 października „Roku Wiary”, ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI roku w 50. rocznicę otwarcia II Soboru Watykańskiego. Te wydarzenia zobowiązują do pielgrzymowania z intencjami szczególnymi:
– dziękczynną za wizytę Jana Pawła II w Ojczyźnie (25. rocznica), szczególnie w Lublinie, gdzie Jan Paweł II wypowiedział do nas znamienne słowa „Kolejarze nie dajcie się dzielić, bądźcie zjednoczeni”.
– błagalną o umocnienie wiary w Kościele i w nas samych. Pragniemy wziąć odpowiedzialność za Jego kształt i być świadomym, że przekaz wiary jest misją całej wspólnoty ludzi wierzących.
W tym duchu jedności będziemy prosić za naszą Ojczyznę – Polskę, matkę, która wiele wycierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego ma prawo do miłości szczególnej, do troski, prawych sumień wszystkich Polaków. Zawierzymy też dobro Polskich Kolei, wszystkie trudne sprawy kolejarskich Spółek i naszych rodzin.
W łączności z Chrystusem i Jego Matką polscy kolejarze pragną odczytywać i wypełniać testament błogosławionego Jana Pawła II.
W roku poświęconym wielkiemu synowi narodu, oddamy hołd księdzu Piotrowi Skardze, który uczył patriotyzmu, a słowem i czynem zabiegał o szacunek dla Ojczyzny i lepszy byt dla rodaków.
Podziękujemy Bogu i jego Matce za służbę duszpasterzy kolejarzy, za ich przewodniczenie kolejarskiej
wspólnocie. Wraz z nami będą już tradycyjnie modlić się kolejarze z Białorusi, Francji, Słowacji i Węgier.
Pielgrzymka rozpocznie się konferencją w Bazylice Jasnogórskiej w sobotę
17 listopada o godz. 18.00, a zakończy ją uroczysta Msza święta w niedzielę
18 listopada o godz. 11.00. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga – metropolita szczecińsko-kamieński.
Opiece Matki Bożej zawierzymy rodziny kolejarskie i miejsca kolejarskiej służby.

Drodzy Kolejarze!

Dołóżcie starań, by wziąć udział tym wspaniałym, modlitewnym spotkaniu. Zaproście swoich przyjaciół. Przybądźcie do tronu Pani Jasnogórskiej z rodzinami, w asyście pocztów sztandarowych.
Niech Wasza obecność stanie się wymownym znakiem głębokiej, Maryjnej wiary, w postawie służby i wierności dziedzictwu pokoleń i darem dla drugiego człowieka.
Radujmy się ze spotkania polskich kolejarzy w domu naszej Matki i Królowej
w Jasnogórskim Sanktuarium.
Z wyrazami szacunku i pamięcią w modlitwie

Krajowy Duszpasterz Kolejarzy