Ogłoszenia na święto Chrztu Pańskiego – 11.01.2015

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Chrztu Pańskiego. Wspomnienie wydarzenia nad wodami Jordanu oraz początku publicznej działalności Jezusa jest dla nas okazją do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych oraz modlitwy o wytrwanie w łasce Chrztu św. Dzisiejsza niedziela kończy Okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy Okres zwykły roku liturgicznego. Tradycyjnie szopkę i choinki rozbieramy dopiero 02 lutego.

2. W 141-stą rocznicę męczeńskiej śmierci Wincentego Lewoniuka i 12 jego Towarzyszy 23 stycznia o godz. 12.00 w Pratulinie będzie sprawowana uroczysta Eucharystia. Tę uroczystość będzie poprzedzała Nowenna od 14 – 22.I. Zachęcamy, by duchowo uczestniczyć w tej Nowennie za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie. Zachęcamy także do udziału w samych uroczystościach.

3. W najbliższy piątek zapraszamy wszystkich, a w szczególności naszą młodzież na Mszę św. o godz. 17.00 i adorację Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji można uzyskać z zaproszeń, które rozdaje młodzież przy wyjściu z kościoła.

4. W najbliższą niedzielę 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który będzie trwać do 25 stycznia. Podział wśród uczniów Jezusa jest ciągłą raną na żywym Ciele Zbawiciela i wyrzutem sumienia dla wszystkich chrześcijan. Zachęcamy do gorącej modlitwy o rychłe zjednoczenie wszystkich wierzących.

5. W tym tygodniu z wizytą kolędową udamy się do następujących miejsc:
Poniedziałek (12.01)

Od godz. 8.30 – Terespol, ul. Asnyka, Konopnickiej, Prusa, Cerkiewna, Topolowa, Graniczna, Krótka, Polna i Słowackiego;
Od godz. 16.00 – Terespol, ul. Wojska Polskiego od przejazdu kolejowego do kościoła i ul. Narutowicza;
Wtorek (13.01)
Od godz. 8.30 – Terespol, ul. Wspólna, Klonowa, Ogrodowa i Akacjowa;
Od godz. 16.00 – Terespol, ul. Wojska Polskiego od kościoła do stadionu i Osiedle Celne;
Środa (14.01)
Od godz. 8.30 – Terespol, ul. Kodeńska, Łąkowa i Orzeszkowej;
Od godz. 16.00 – Terespol, ul. Piłsudskiego i Kościuszki;
Czwartek (15.01)
Od godz. 16.00 – Terespol, Armii Krajowej, Sikorskiego i Pułaskiego;
Piątek (16.01)
Od godz. 16.00 – Terespol, bloki przy ul. Wojska
Polskiego: 72, 74 i 76;
Sobota (17.01)
Od godz. 8.30 – Łobaczew Mały i Terespol, ul. Aleja Marzeń, Forteczna, Wschodnia, Różana, Miłosna, Młynarska i Żeromskiego;
Poniedziałek (19.01)
Od godz. 16.00 – Terespol, Bloki Kolejowe: 54 ABCD i ul. Stacyjna.

6. Echo Katolickie: /Bogata fotorelacja z Orszaków Trzech Mędrców zorganizowanych w naszym regionie; /Czym tak naprawdę jest odpust? Jakie warunki trzeba spełnić, aby go uzyskać i po co mamy to robić?; /Czy media naprawdę szkodzą rozwojowi dzieci i młodzieży? Co grozi tym, którzy nadużywają telewizji i komputera; /Małżeństwo na rozdrożu/ – o kryzysach, które nie omijają nawet najlepszych małżeństw. Jak wyjść z nich zwycięsko i ocalić rodzinę. Zachęcamy do lektury.

7. Do wieczności Bóg powołał: +Władysława Mikołajczuk z Lechut Dużych. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*