KOMUNIKAT BISKUPA SIEDLECKIEGO ZBIGNIEWA KIERNIKOWSKIEGO O NOMINACJI KS. PRAŁ. DRA PIOTRA SAWCZUKA BISKUPEM POMOCNICZYM DIECEZJI SIEDLECKIEJ

Czcigodni Księża, drodzy Diecezjanie!

Z radością informuję, że w dniu dzisiejszym, tj. 19 stycznia 2013 r., Nuncjatura Apostolska w Warszawie podała do wiadomości, że Ojciec Święty Benedykt XVI mianował, wikariusza generalnego i kanclerza Kurii Diecezjalnej Siedleckiej, ks. prał. dra Piotra SAWCZUKA biskupem pomocniczym Diecezji Siedleckiej, ze stolicą tytularną w Ottana.

Polecamy osobę Dostojnego Księdza Biskupa Nominata i Jego posługę w naszej Diecezji Dobremu Bogu oraz wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny, a także Patronów naszej Diecezji i błogosławionych Męczenników z Pratulina.

W związku z tym zarządzam, aby we wszystkich kościołach naszej Diecezji w niedzielę, tj. 20 stycznia br., podczas celebracji Eucharystycznych dołączyć do modlitwy wiernych jedno wezwanie w intencji Księdza Biskupa Nominata Piotra oraz po komunii na głównej Mszy świętej odśpiewać dziękczynne Te Deum.

Szczegóły związane z przyjęciem sakry biskupiej będą podane w oddzielnym komunikacie.

Z błogosławieństwem pasterskim

+ Zbigniew Kiernikowski
BISKUP SIEDLECKI

Siedlce, 19 stycznia 2013 r.