OGŁOSZENIA PARAFIALNE – SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09.05.2021

Dziś II niedziela miesiąca, taca na inwestycje parafialne.

Prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego w kościele.

W tym tygodniu obchodzić będziemy dni modlitw o dobre urodzaje i błogosławieństwo pracy. W związku z tym odbędą się poświęcenia pól, które powinny mieć następujący porządek: zgromadzenie przy krzyżu lub kapliczce, modlitwa i błogosławieństwo, nie będzie procesji do 4 ołtarzy ze względu na pandemię Covid-19, następnie prosimy o przewiezienie księdza do kolejnej wioski.

Harmonogram poświęcenia pól. Poniedziałek od godz. 900: Polatycze, Lebiedziew, Dobratycze i Kol. Dobratycze, Żuki, Murawiec, Michalków, Kołpin Ogrodniki. Msza św. w int. tych wiosek odprawiona zostanie we wtorek o godz. 18.00. Wtorek od godz. 9.00: Kukuryki, Samowicze, Lechuty Duże, Lechuty Małe, Łobaczew Duży, Łobaczew Mały. Msza św. w int. tych wiosek odprawiona zostanie we środę o godz. 18.00. Środa od godz. 9.00: Koroszczyn, Małaszewicze Małe, ul. Błotków i ogródki działkowe. Msza św. w int. tych wiosek odprawiona zostanie we czwartek o godz. 18.00.

W poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędą się w kościele spotkania dla dzieci i rodziców przed I spowiedzią i Komunią św.

We czwartek 13 maja zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które ze względu na bieżącą sytuację odbędzie się w kościele. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego przed Eucharystią, zostanie ono połączone z różańcem po Mszy św. o godz. 1800.

W piątek wypada święto św. Macieja Apostoła, w tym dniu rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

Przypominamy, że nabożeństwa majowe sprawowane są codziennie o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 15.45.

Spowiedź dzieci i rodziców przed uroczystością I Komunii św. odbędzie się w piątek. Zapraszamy wszystkich na godz. 16.45 na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, a następnie do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią w uroczystości wezmą udział jedynie kapłani, służba liturgiczna oraz dzieci z rodzicami. Rodzina bliższa i dalsza może uczestniczyć w Mszy św. na dworze, bądź za pośrednictwem transmisji internetowej. Po I Komunii św. dzieci rozpoczynają Biały Tydzień. W niedzielę po I Komunii św. dzieci wraz z rodzicami przychodzą na Mszę św. o godz. 10.30.

Za tydzień w naszej parafii swoją 30 rocznicę święceń kapłańskich będzie przeżywał ks. Krzysztof Białowąs. Msza św. pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Suchodolskiego sprawowana będzie o godz. 18.00. W tym dniu będzie można nabyć książkę pt. „Jestem Niepokalana z raju”, o objawieniach MB z Kalabrii. Koszt 20zł.

W niedzielę odpust ku czci św. Andrzeja Boboli w kaplicy w Dobratyczach, Msza św. o godz. 8.30. Msza św. w Koroszczynie o godz. 10.00, a w Terminalu o godz. 11.00.

„Z Maryją, Matką nadziei” to hasło IX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-5 czerwca br. Wyjazd z Terespola na pielgrzymkę odbędzie się 5 czerwca o północy. Zgłoszenia w zakrystii do 23 maja.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Ksiądz Proboszcz składa serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość i dobroć.

Zapowiedzi:
Krzysztof Maciej Krupa, kaw., zam. w Terespolu, par. tut. i Izabela Małgorzata Knigawka, panna, zam. w Terespolu par. tut. – zapowiedź 3.
Mateusz Jabkiewicz, kaw. zam. w Terespolu, par. tut. i Monika Maria Sereda, panna zam. w Terespolu, par. tut. – zapowiedź 2.
Mateusz Romaniuk, kaw. zam. w Warszawie, par. MB Anielskiej i Karolina Klaudia Bogusz, panna, zam. w Warszawie, par. MB Anielskiej – zapowiedź 2.
Adam Gleń, kaw. zam. w Warszawie, par. Św. Łukasza Ewangelisty i Anna Bilko, panna zam. w Małaszewiczach Małych, pat. tut. – zapowiedź 1.

Zmarli: Józef Cesarz, Weronika Lewczuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

33 Replies to “OGŁOSZENIA PARAFIALNE – SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09.05.2021”

1. Dzień dobry. Czy będzie transmisja Mszy Św. w najbliższą niedzielę o godz. 9? To msza rekolekcyjna plus nowy proboszcz. Myślę, że wiele osób z uwagi na pandemię chętnie weźmie udział dzięki transmisji internetowej.

2. Witam. Czy w związku z tym iż w przyszłą niedzielę Msza Sw. o godz. 9 będzie odprawiana przez nowego proboszcza jest możliwość transmisji ? ( Dodatkowo lub zamiennie z godz. 12 )

• Nauki przedmałżeńskie odbędą się w naszej parafii w dniu 17 lutego o godzinie 9:00 w Sali parafialnej. Zgłoszenia u ks. Artura pod numerem telefonu 507490114 (w godzinach 18:00-20:00)

3. Brak aktualnych ogłoszeń.
    Może potrzebny jest ktoś odpowiedzialny za obecne działania ,
    mniejsze parafie mają bardziej profesjonalnie prowadzone strony .

Pozdrawiam

• Szczęść Boże. Brak aktualnych ogłoszeń był spowodowany problemami technicznymi z serwerem. Już są aktualne ogłoszenia oraz intencje. Przepraszamy za niedogodności i obiecujemy poprawę 🙂 Pozdrawiam

• Czy dalej są problemy techniczne? Od miesiąca brak ogłoszeń a przed wczoraj pojawił się jedynie nagłówek ogłoszeń z 5.08.2018, natomiast ogłoszeń brak do tej pory

4. Czy kurs przedmałżeński który ma się odbyć w sobotę jest darmowy? Co na taki kurs trzeba wziąć ze sobą i czy do maja takowe kursy będą jeszcze realizowane?