OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021

 • Prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego w kościele.
 • W dzisiejszą niedzielę 25 lipca:

– Biskup Ordynariusz zaprasza na II Diecezjalną Pielgrzymkę Dziadków i Teściów do Sanktuarium MB w Parczewie.

– Jest to także dzień św. Krzysztofa. Błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy Świętej na naszych parkingach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za kierowców i podróżujących i włączenia się w akcję MIVA Polska: 1 grosz za 1 przejechany kilometr. Z ofiar składanych przy okazji błogosławieństwa pojazdów pozyskiwane są pojazdy mechaniczne dla misjonarzy.

 • W tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, w czwartek wspomnienie św. Marty, w sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.
 • Trwają wakacje, Msze św. w dni powszednie są odprawiane o 6:30, 7:00 i 18:00. Bardzo prosimy
  o sprawdzenie w gazetce, która intencja z godz. 7:00 będzie odprawiana o 6:30.Natomiast
  w niedzielę Msza św. z 7:30 jest przesunięta na godz. 7:00. Pozostałe Msze św. bez zmian, czyli 9:00, 10:30, 12:00 i 16:00. Msze św. w kaplicach: Dobratycze 8:30, Koroszczyn 10:00, Terminal 11:00.

Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16 – 17.30, w sobotę od 8.00 do 9.00.

W niedzielę i święta oraz, w czasie liturgii i nabożeństw, kancelaria nieczynna.

W sprawach pilnych prosimy kontaktować się telefonicznie z ks. dyżurnym.

 • Przed nami miesiąc sierpień. Zachęcamy do podejmowania abstynencji od napojów alkoholowych,
  to także czas pielgrzymek, w imieniu organizatorów zapraszamy na pątniczy szlak:

-Do sanktuarium w Ostrożanach i Drohiczyna szczegóły na tablicy ogłoszeń.

– XIIIPodlaska Konna Pielgrzymka szczegóły na plakacie.

-41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zachęcamy do pielgrzymowania. Osoby które nie będą mogły się wybrać na pątniczy szlak zapraszamy do udziały w pielgrzymowaniu duchowym. Na stoliku za ławkami znajdziemy Karty Duchowego Pielgrzyma z formularzem intencji, które możemy przekazać tym którzy wybiorą się na pątniczy szlak, bądź kapłanom.  Na stoliku znajdziemy także przygotowany przez wieloletnią jasnogórską pątniczkę, siostrę Beatę ze wspólnoty Amo Te, Mały Poradnik Pielgrzyma, przydatny szczególnie tym, którzy po raz pierwszy wybierają się na pielgrzymi szlak. A w nim praktyczne porady: jak należy się spakować,
co jest niezbędne w bagażu pielgrzyma, na co być przygotowanym oraz, pielgrzymkowy savoir vivre. Zapisy na Pielgrzymkę z grupą 11 oraz zdawanie bagażu 31 lipca w godz. 16:00 – 20:00 przy parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej.

W Przyszłą niedzielę:

Będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej przedstawiciela oo. Oblatów z Kodnia, który wygłosi słowo Boże i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.

Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do Mszy Świętej o godz. 16:00. Zmianka różańcowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Będzie możliwość przyjęcia szczepionki Johnson&Johnson w Terespolu, w Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, w godz. 8:00 – 16:00.

Dziękujemy za pielęgnację trawników wokół kościoła, plebani i przy stawie. Bóg zapłać

Dziękujemy za złożone ofiary: ofiary bezimienne 500, 200, 200 zł. – Bóg zapłać.

Dziękujemy za wszelką życzliwość, dobroć i pomoc. Bóg zapłać.

Za naszym pośrednictwem Burmistrz Miasta Terespol przypomina, że od 01.07.2021 r. można składać wnioski o świadczenie w ramach programu „Dobry Start”, tzw. 300 +. Aby ułatwić rodzicom
i opiekunom złożenie wniosku, w dn. 28 lipca br. w Sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu w godz. 9:00 – 11:00 będą dyżurować pracownicy ZUS.

Zachęcamy do lektury gazet i czasopism katolickich, w najnowszym numerze Echa wiele ciekawych artykułów między innymi: zasady dobrego kierowcy, co Kościół mówi na temat przeszczepów,
jak ważne jest by rodzice błogosławili swoje dzieci.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedzi:

 • Jan Szymanek, kawaler, zam. Koroszczyn i Justyna Trebik, panna, zam. Terespol, oboje par. tut. – zapowiedź 1.
 • Jakub Paweł Sobieszuk, kawaler i Ewa Stempniewska, panna, oboje zam. Terespol, par. tut. – zapowiedź 1.
 • Michał Karasiński, kawaler, zam. Tomice, par. św. Joachima i Anny i Małgorzata Parafiniuk, panna zam. Terespol, par. tut. – zapowiedź 1.
 • Dominik Hurman, kawaler, zam. Terespol, par. tut. i Paulina Gruszecka, panna, zam. Małaszewicze D. par. Św. Stanisława Kostki w Wólce Dobryńskiej – zapowiedź 2.
 • Adrian Drążek, kawaler, zam. Terespol, par. tut. i Patrycja Krześniak, panna, zam. w parafii Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie – zapowiedź 2.
 • Marek Olszański, kawaler, zam. Białystok – Zaścianki, par. Niepokalanego Serca Maryi
  w Białymstoku i Natalia Wietraszuk panna, zam. Terespol, par. tut. – zapowiedź 3.

Naszym Drogim Parafianom i wszystkim Gościom życzymy pogody ducha na każdy dzień nowego tygodnia.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana ś.p. Halina Panasiuk:

Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…

33 Replies to “OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021”

 1. Dzień dobry. Czy będzie transmisja Mszy Św. w najbliższą niedzielę o godz. 9? To msza rekolekcyjna plus nowy proboszcz. Myślę, że wiele osób z uwagi na pandemię chętnie weźmie udział dzięki transmisji internetowej.

 2. Witam. Czy w związku z tym iż w przyszłą niedzielę Msza Sw. o godz. 9 będzie odprawiana przez nowego proboszcza jest możliwość transmisji ? ( Dodatkowo lub zamiennie z godz. 12 )

  • Nauki przedmałżeńskie odbędą się w naszej parafii w dniu 17 lutego o godzinie 9:00 w Sali parafialnej. Zgłoszenia u ks. Artura pod numerem telefonu 507490114 (w godzinach 18:00-20:00)

 3. Brak aktualnych ogłoszeń.
  Może potrzebny jest ktoś odpowiedzialny za obecne działania ,
  mniejsze parafie mają bardziej profesjonalnie prowadzone strony .

  Pozdrawiam

  • Szczęść Boże. Brak aktualnych ogłoszeń był spowodowany problemami technicznymi z serwerem. Już są aktualne ogłoszenia oraz intencje. Przepraszamy za niedogodności i obiecujemy poprawę 🙂 Pozdrawiam

   • Czy dalej są problemy techniczne? Od miesiąca brak ogłoszeń a przed wczoraj pojawił się jedynie nagłówek ogłoszeń z 5.08.2018, natomiast ogłoszeń brak do tej pory

 4. Czy kurs przedmałżeński który ma się odbyć w sobotę jest darmowy? Co na taki kurs trzeba wziąć ze sobą i czy do maja takowe kursy będą jeszcze realizowane?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*