Wspólnota Służby Liturgicznej Ołtarza

Wspólnota Służby Liturgicznej Ołtarza gromadzi chłopców, którzy chcą rozwijać swoje życie duchowe poprzez służbę liturgiczne w czasie Mszy Św. i innych nabożeństw. W parafii w Terespolu wspólnota ta liczy 76 ministrantów (w tym ministranci z kaplic dojazdowych) i 39 lektorów. Łącznie jest ich 115 chłopców. Podzielni są na dwanaście grup wiekowych, realizujących program formacyjny Służby Liturgicznej Ołtarza, rozwijający życie duchowe, kształtujący charakter oraz wartości moralne i patriotyczne.

Opiekunem Służby Liturgicznej Ołtarza jest ksiądz Artur.

Nasze galerie:

2006 Halowy Turniej Dekanalny

Zorganizowaliśmy Dekalny Turniej Piłki Halowej Piłki Nożej. Drużyny zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe. Rywalizacja odbywała się na zasadzie „każdy z każdym” w grupach. Na zwycięzców czekały cenne nagrody i puchary 🙂

2005 Turniej halowy
Po ogniskowym posiłku trzeba zrzucić nieco zbędnych kalorii. Do tego służy nam turniej halowy
podczas którego doskonalimy swoje sylwetki 🙂

2005 Ognisko w Dobratyczach
Korzystając ze sprzyjających warunków atmosferycznych wyruszyliśmy na ognisko do Dobaratycz.
Korzystaliśmy z uprzejmości mieszańców, którym dziękujemy za przygotowany posiłek i atrakcje 🙂

lipiec ’ 2005 Pielgrzymka do Rzymu
16-25 lipca wybraliśmy się z księdzem Jackiem na pielgrzymkę do groby Jana Pawała II i bł. Dominika Spadafora – patrona naszej wspólnoty ministranckiej. Zapraszam do obejrzenia bardzo obszernej galerii :] <<< zobacz galerię >>>

czerwiec ’ 2005 Pielgrzymka do Częstochowy
Dzień po zakończeniu roku szkolnego wyruszyliśmy autokarem na I Oficjalną Pielgrzymkę Służby Liturgicznej Ołtarza do Częstochowy. U boku Jasnogórskiej Pani oczestniczyliśmy w Mszy Św. na której było 7 tys ministrantów z całej Polski.

2005 Runda wiosenna Juniorzy
Podobnie jak trampkarze, również juniorzy z naszej parafii wznowili rozgrywki w lidze parafialnej.
Walczylismy dzielnie o każdy centymetr boiska (niestety z różny skutkiem). W meczu z Drelowem pomógł nam Jerzy Dudek… (serio 🙂

2005 Runda wiosenna Trampkarze

Rundę wiosenną czas zacząć. Na boiska ligi parafialnej wybiegły po przerwie zimowej (przeznaczonej oczywiście na trening) drużyny trampkarzy. Formę naszego młodszego zespołu można ocenić przy pomocy fotoreportaży 🙂

kwiecień ’ 2005 Sprowadzenie relikwi bł. Dominika Spadafora
Na początku czerwca do naszej parafii zostały sprowadzona relikwie naszego nowego patrona bł. Dominika Spadafora.
Msza wprowadzająca relikwie była zarazem uroczystością bierzmowania udzielonego przez ks. bp. Henryka Tomasika.

marzec ’ 2005 Obłóczyny nowych ministrantów i lektorów

Po długim okresie przygotowawczym zastępy nowych ministrantów i lektorów dołączyły do naszej wspólnoty. Uroczystości obłóczyn przewodniczył ks. Proboszcz.