OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.12.2017

1.      Rekolekcje w naszej parafii w dniach 17-19 grudnia. Rozpoczynamy w niedzielę ( porządek Mszy św. w tym dniu niedzielny). Poniedziałek Msze św. o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 (z udziałem dzieci) i 18.00( z udziałem młodzieży). Wtorek porządek Mszy św. taki jak w poniedziałek. Rekolekcje poprowadzi proboszcz, kustosz z Pratulina ks. Jacek Guz.

2.      W następną niedzielę zapraszamy dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. o 10.30 Msza św. po której nastąpi spotkanie w salce parafialnej.

3.      Bardzo pięknym zwyczajem są Msze św. odprawiane o świcie ku czci Matki Bożej czyli Msze św. – Roratnie. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, w tym dzieci do wzięcia udziału w tych nabożeństwach. Roraty będą sprawowane w środy i soboty o godzinie 6:15. Zachęcamy by wziąć ze sobą lampiony.

4.      W Adwencie proponujemy dar postu o chlebie i wodzie. Zgłaszamy się do ks. Radosława. Można się zapisać dziś po każdej Mszy świętej oraz w tygodniu po Mszy świętej. Dziękujemy tym, którzy podjęli dar postu i zachęcamy innych, aby się nie bali i nie wstydzili innych co o tym powiedzą.
Intencje postne: Poniedziałek– za dusze w czyśćcu cierpiące i za naszych zmarłych parafian. Wtorek– za grzechy aborcji w naszej parafii i o opamiętanie dla rodzin, które chcą dokonać aborcji. Środa– w intencji naszych rekolekcji, by wydały owoc w postaci wielu nawróceń w naszej parafii. Czwartek– za kapłanów z naszej diecezji, szczególnie przeżywających kryzys powołania. Piątek– w intencji dobrej spowiedzi adwentowej dla naszych parafian, szczególnie tych, którzy dawno u niej nie byli lub się jej boją oraz o Boże bł. dla ks. rekolekcjonisty. Sobota– o światło Ducha Świętego w prowadzeniu siedleckiej diecezji i opiekę Matki Bożej dla naszych diecezjalnych biskupów . Do tej pory post podjęło 38 osób. Bóg zapłać.

5.      Rekolekcje w naszej parafii w dniach 17-19 grudnia. Programy na końcu kościoła na ławkach oraz w gazetce parafialnej.

6.      Dziś po Mszy św. o godzinie  12.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i rodzicami w sali parafialnej.

7.      Dziś są rozprowadzane świece wigilijne.

8.      We wtorek po Mszy św. wieczorowej spotkanie Kręgu Biblijnego.

9.      Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek o godzinie 16.00.

10.  Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki: PONIEDZIAŁEK: ul. Reymonta, Narutowicza, Kraszewskiego, Słowackiego. WTOREK: ul. Topolowa, Andrzejuka, Cicha, Janowska, Niemcewicza, Kardynała Wyszyńskiego, Sikorskiego. ŚRODA: ul. Flemminga, Służki, Pocieja, Czartoryskich, Jana Pawła II, Kotarby. CZWARTEK:  Bloki przy ulicy Wojska Polskiego. SOBOTA: Bloki przy ulicy Janowskiej.

11.  Próba chóru w poniedziałek i w piątek o 19:00.

12.   Z racji jubileuszu 200- lecia diecezji będzie założona księga wieczysta kół różańcowych z naszej parafii. Prosimy poszczególnych przedstawicieli, aby wypełnili ankietę, która jest w zakrystii i dostarczyli do opiekuna ks. Zbigniewa.

13.  Spotkanie Wspólnoty Nazarejczyk w następną Niedzielę po Mszy Świętej wieczorowej.

14.  MOK Terespol zapraszają na kiermasz świąteczny który odbywa się działaj w Sali konferencyjnej biblioteki w godz. 10-15.

15.  Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i Liceum Akademickiego w Terespolu serdecznie zapraszają na wieczór charytatywny „Dar Serc”, który odbędzie się 15 grudnia o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej szkoły nr 2 w Terespolu. Datki pieniężne oraz żywność będą przekazane dla najuboższych mieszkańców naszego miasta.

16.  W naszej gazetce parafialnej dodatek z konkursem. Zachęcamy do lektury.

17.  W najnowszym Echu: Daj świadectwo rodzinnej miłości. Chcesz poznać Boga? Zainstaluj aplikacje. Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Pokusa nie jest grzechem. Jak żyć aby być szczęśliwym.  Najwspanialszy prezent – przebaczenie. Krzyżówka z nagrodami. Zapraszamy do lektury.

18.  Do wieczności Bóg powołał: +  Anielę Litwiniuk. Wieczny odpoczynek…

13 myśli nt. „OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.12.2017

1. Brak aktualnych ogłoszeń.
    Może potrzebny jest ktoś odpowiedzialny za obecne działania ,
    mniejsze parafie mają bardziej profesjonalnie prowadzone strony .

Pozdrawiam

• Szczęść Boże. Brak aktualnych ogłoszeń był spowodowany problemami technicznymi z serwerem. Już są aktualne ogłoszenia oraz intencje. Przepraszamy za niedogodności i obiecujemy poprawę 🙂 Pozdrawiam

2. Czy kurs przedmałżeński który ma się odbyć w sobotę jest darmowy? Co na taki kurs trzeba wziąć ze sobą i czy do maja takowe kursy będą jeszcze realizowane?