OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ – 21.04.2019

1.    Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Obecnie trwamy na Nowennie przed tym Świętem codziennie o godzinie 18.00. W Święto Miłosierdzia przyjmując z wiarą i ufnością Komunię św. Pan Jezus obiecał szczególną łaskę darowania win i kar z całego życia. Bliższe znaczenie tego Święta na ostatniej stronie gazetki parafialnej.

2.    Przyszła Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna także Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu taca jest przeznaczona na dzieła charytatywne w naszej diecezji.

3.    W najbliższy piątek z racji oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie ma postu.

4.    Dziękujemy Apostolstwu Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym za pomoc w prowadzeniu księgi postów.  370 Osób podjęło post w różnych intencjach Kościoła i Ojczyzny. Bardzo dziękujemy tym osobom za wielki trud postny.

5.    Spotkanie wielkanocne członków Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, odbędzie się 27 kwietnia o godz. 14: 00 w domu parafialnym.

6.    27 kwietnia – w sobotę- o godzinie 8.00 rano wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Kodnia, przez Michalków i Kostomłoty ( w Kostomłotach dobry poczęstunek wielkanocny). Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.  Celem pielgrzymowania jest modlitwa o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii i diecezji. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów i całe rodziny na wspólne pielgrzymowanie.

7.    Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Niepokalanowa w sobotę 27 kwietnia. Szczegółowy program spotkania i dokładne informacje o wyjeździe znajdują się w gablocie.

8.    Zapowiedzi: Arkadiusz Lipiński kawaler. z Łobaczewa Dużego par. tut. i Olga Trochimiuk panna z Drelowa z parafii Drelów. Zap. III.

9.    W Echu Katolickim: Wielkanocna radość; Smaczne mazurki; wiele innych ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury.

10.    Pan Bóg powołał do wieczności: Jan Artemiuk; Irena Bieńkowska. Wieczny odpoczynek daj im Jezu…

 

1.    Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Prosimy zabrać ze sobą lampiony i domowe krzyże.

2.     Wielki Czwartek jest dniem wdzięczności za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o kapłanach. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiona będzie o godz. 18: 00. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu „Przed tak Wielkim Sakramentem.

3.    Wielki Piątek to trwanie przy umęczonym i umierającym za nasze zbawienie Chrystusie. Tego dnia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki, w tym jeden do syta) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Liturgia Adoracji Krzyża rozpocznie się o godz. 18: 00. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za ucałowanie Krzyża. Według przepisów liturgicznych adorować będziemy tylko jeden Krzyż. Ofiary, które złożymy w tym dniu przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie.

4.    W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

5.    Wielka Sobota jest trwaniem przy Grobie Chrystusa i oczekiwaniem na Zmartwychwstanie. Zapraszamy do adoracji wszystkich, a szczególnie Straż Pożarną, Straż Graniczną, dzieci, młodzież, Kółka Różańcowe, ministrantów i wszystkie wspólnoty parafialne. Tego dnia zgodnie z wielowiekową tradycją zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Poświęcenie pokarmów w kościele od godz., 9: 00 do 14: 00 (co godzinę), zaś na wioskach od godz. 10: 00. Prosimy, aby w czasie poświęcenia koszyczki z pokarmami trzymać przy sobie. O godz. 8: 00 zostanie również pobłogosławiona woda, której będziemy używać w naszych domach w ciągu roku.

6.    W czasie tych świętych dni adoracja Pana Jezusa Eucharystycznego będzie się odbywać się w następującym porządku: w Wielki Czwartek od zakończenia Mszy św. Wieczerzy Pańskiej do godz. 23: 00; Wielki Piątek od 9: 00 do godziny 18.00, a następnie po zakończonej liturgii przez całą noc będziemy mogli trwać na adoracji  z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę do godziny 19.00 czyli do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej. Zachęcamy także o krótką adorację po każdym poświęceniu pokarmów w Wielką Sobotę.

7.    Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 19.00, na którą zabieramy świece.

8.    W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o godzinie 6.00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości oraz prosimy osoby odpowiedzialne za procesję o udział w niej. Mszy św. o godzinie 9.00 nie ma. Pozostałe jak w niedzielę.

9.    Spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi: w Wielką Środę od godziny 17.00; w Wielki Piątek w czasie Nabożeństwa od godziny 18.00; w Wielką Sobotę od godziny 15.00 do godziny 16.00.

10.    W Wielkim Poście można jeszcze się zapisywać, dzisiaj po każdej Mszy św. do księgi postów, które jest prowadzone przez członków Apostolstwa Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym. Zapisy są prowadzone pod chórem kościoła.

11.    31 maja-1czerwca odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka kół różańcowych w Częstochowie. Zapisy do 8 maja w zakrystii.

12.    Zbiórka ministrantów i lektorów w poniedziałek o godzinie 17:30.

13.    Zbiórka lektorów i ministrantów na Triduum Paschalne; każdego dnia godzinę przed liturgią.

14.    Ministranci lektorzy, którzy chcą jechać w czwartek rano na liturgię krzyżma proszeni są o zgłoszenie do księdza Artura.

15.    27 kwietnia – w sobotę- wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Kodnia, przez Michalków i Kostomłoty. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.  Celem pielgrzymowania jest modlitwa o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii i diecezji. Bliższe szczegóły na plakatach tablic ogłoszeniowych.

16.    W czasie Wielkiego postu tradycyjnie składamy ofiary do grobu Pana Jezusa. W tym tygodniu wpłynęły następujące: KR św. Rodziny 100; KRK św. Antoniego z Terespola 100; Samowicze 340; bez. Z Terespola 50; Koło Przyjaciół KRP 400; Józefa Jarzyna 20; AMO TE 100; Alina Żuk z Terespola; KRK bł. ks. Popiełuszki z Małaszewicz Małych 70; Wanda Wasilewska z Terespola 60; KR św. Królowej Jadwigi z Dobratycz 80; bez. z Klonowej 20; KRK św. Teresy od Dzieciątka Jezus z Łobaczewa Dużego 90; Maria Dziem z Terespola 50; Pani Teresa z Czerwonego Krzyża 50; Bez. z Błotkowa 50; Stefania Armata 20.

17.    Burmistrz Miasta Terespol informuje, że Miasto Terespol przygotowuje się do realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie oświadczenia, które należy złożyć do 15 czerwca w urzędzie Miasta Terespol. Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Miasta pokój nr.1.

18.    Zapowiedzi: Arkadiusz Lipiński kawaler. z Łobaczewa Dużego par. tut. i Olga Trochimiuk panna z Drelowa z parafii Drelów. Zap. II.

19.    W Echu Katolickim: Ku radości paschalnej; Ramiona pełne miłości; Pójść za Jezusem. Zapraszamy do lektury.

20.    Na Sądzie Bożym stanęli: + Dariusz Beniuk. Wieczny odpoczynek…

26 myśli nt. „OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ – 21.04.2019

  • Nauki przedmałżeńskie odbędą się w naszej parafii w dniu 17 lutego o godzinie 9:00 w Sali parafialnej. Zgłoszenia u ks. Artura pod numerem telefonu 507490114 (w godzinach 18:00-20:00)

 1. Brak aktualnych ogłoszeń.
  Może potrzebny jest ktoś odpowiedzialny za obecne działania ,
  mniejsze parafie mają bardziej profesjonalnie prowadzone strony .

  Pozdrawiam

  • Szczęść Boże. Brak aktualnych ogłoszeń był spowodowany problemami technicznymi z serwerem. Już są aktualne ogłoszenia oraz intencje. Przepraszamy za niedogodności i obiecujemy poprawę 🙂 Pozdrawiam

   • Czy dalej są problemy techniczne? Od miesiąca brak ogłoszeń a przed wczoraj pojawił się jedynie nagłówek ogłoszeń z 5.08.2018, natomiast ogłoszeń brak do tej pory

 2. Czy kurs przedmałżeński który ma się odbyć w sobotę jest darmowy? Co na taki kurs trzeba wziąć ze sobą i czy do maja takowe kursy będą jeszcze realizowane?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*