OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.01.2018

1.      Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.

2.    We wtorek 23 stycznia przeżywamy wspomnienie Błogosławionych Męczenników z Pratulina, główna Msza święta odprawiana będzie o 12.00 w Pratulinie pod przewodnictwem naszych biskupów diecezjalnych. Serdecznie zapraszamy.

3.    W następną niedzielę ks. Proboszcz dokona podsumowania Kolędy.

4.    Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji przyjąć księdza z Wizytą Duszpasterską, a chciałby to uczynić, będzie miał taką możliwość w przyszłą sobotę. Zapisywać się możemy w zakrystii dzisiaj po każdej Mszy świętej oraz w tygodniu.

5.    Do zakrystii prosimy przychodzić po odśpiewaniu pieśni, po Mszy świętej dając kapłanom czas na zdjęcie szat liturgicznych i modlitwę. Dyżurny kapłan będzie czekał na zamawiających intencje Mszalne. Dziękujemy za zrozumienie.

6.    W naszej parafii powstaje Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, serdecznie zapraszamy szczególnie osoby które straciły w ostatnim czasie bliskie osoby, wdowy oraz wdowców ale także wszystkich którzy są tym zainteresowani. Opiekunem Apostolstwa będzie ks. Radosław. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek po Mszy świętej wieczorowej w Sali parafialnej na dole. Serdecznie zapraszamy.

7.    Spotkanie ministrantów i lektorów we wtorek o godzinie 16.00

8.    Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy świętej wieczorowej.

9.    Spotkanie grupy Amo Te w piątek po Mszy świętej wieczorowej.

10.    Proponujemy dar postu o chlebie i wodzie w intencji Misji Parafialnych. Zgłaszamy się do ks. Radosława. Można się zapisać dziś po każdej Mszy świętej oraz w tygodniu po Mszy świętej. PONIEDZIAŁEK:  za dusze w czyśćcu cierpiące i za naszych zmarłych parafian. WTOREK:  za zniewolonych nałogiem pijaństwa, o łaskę życia w trzeźwości. ŚRODA:  o zgodę i miłośc w naszych rodzinach i dar wspólnej modlitwy różańcowej. CZWARTEK:  za kapłanów z naszej diecezji, szczególnie przeżywających kryzys powołania. PIĄTEK:  w intencji biednych grzeszników, szczególnie konających. SOBOTA: w intencji Naszej Ojczyzny.

11.    Burmistrz Miasta Terespol, Radni Miasta Terespol oraz Dom Kultury zapraszają do udziału w XXIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich który odbędzie się w następną sobotę i niedzielę czyli 26 i 27 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu. Rozpoczęcie festiwalu w sobotę i w niedzielę od godziny 15.00 Serdecznie zapraszamy.

12.    24 lutego (sobota) organizowany jest wyjazd do Czerwińska nad Wisłą na Misterium Męki Pańskiej. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakatach.

13.    W najnowszym numerze Echa: Co mają dzisiaj do powiedzenia błogosławieni Męczennicy z Pratulina?, św. Tomasz o duszy. Kiedy zacznie się życie?, Pierwsza błogosławiona XX wieku czyli Gemma Galgani. Kim była?, „Czarny humor” czyli o kościele na wesoło.. Znani księża opowiadają anegdoty z życia parafii.  Zachęcamy do lektury.

14.    Do wieczności Bóg powołał: +Wiktorię Chwesiuk i Zofię Szczepaniak Wieczny odpoczynek…

14 myśli nt. „OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.01.2018

1. Brak aktualnych ogłoszeń.
    Może potrzebny jest ktoś odpowiedzialny za obecne działania ,
    mniejsze parafie mają bardziej profesjonalnie prowadzone strony .

Pozdrawiam

• Szczęść Boże. Brak aktualnych ogłoszeń był spowodowany problemami technicznymi z serwerem. Już są aktualne ogłoszenia oraz intencje. Przepraszamy za niedogodności i obiecujemy poprawę 🙂 Pozdrawiam

2. Czy kurs przedmałżeński który ma się odbyć w sobotę jest darmowy? Co na taki kurs trzeba wziąć ze sobą i czy do maja takowe kursy będą jeszcze realizowane?