V Niedziela Wielkiego Postu  17.03.2024 r.

1. Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne – 10 zł.
  2. W poniedziałek 18 marca, przybędzie do nas J.E. Bp Grzegorz Suchodolski, by podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, udzielić młodzieży sakramentu bierzmowania. Pamiętajmy w modlitwach o Szafarzu i kandydatach do bierzmowania. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
  3. W naszej parafii w marcu w soboty o godz. 9.00 odbywają się katechezy dla narzeczonych oraz o godz. 19.00 katechezy dla rodziców i chrzestnych w salce na plebanii.
  4. We wtorek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca  Najświętszej Maryi Panny.
  5. W środę o godz. 19.00 próba chóru.
  6. W czwartek 21 marca na godz. 17:00, zapraszamy po odbiór strojów komunijnych, do sali konferencyjnej przy ul. Wojska Polskiego 132/obok Miejskiej Biblioteki Publicznej.
  7. W czwartek 21 marca o godz. 18.00 zapraszamy na kolejną  Mszę św. wotywną o Duchu Świętym i modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Uwielbienie będzie połączone z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie duszy i ciała.
  8. W piątek 22 marca, kolejny już raz, odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa liczy 16 km i wiedzie przez Samowicze, Koroszczyn, Błotków. Rozpocznie się o godz. 19.00 przy kościele parafialnym i tam też zakończy około godz. 24.00. Przewodniczyć nam będzie ks. Łukasz.
  9. W sobotę 23 marca odbędzie się kolejny wieczór uwielbienia, który poprowadzi nasz zespół „Shekinah” oraz Łukasz Jaszczuk lider zespołu „Porozumienie”. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18.00.
  10. Przyszła niedziela to niedziela Palmowa. Obrzęd błogosławieństwa palm na każdej Mszy świętej.
  11. Spotkanie przed pielgrzymką do Rzymu w niedzielę Palmową o godz. 14.00 na plebanii.
  12. Ks. Henryk Szustek organizuje pielgrzymkę do Francji w dniach 8 – 20 lipca 2024 r. Koszt 4600 zł. Kontakt oraz szczegółowe informacje podane są na tablicy ogłoszeń.
  13. W zakrystii prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w domu w Wielkim Tygodniu.
  14. Bóg zapłać panu Marcinowi Marchlewskiemu za zrobienie do kościoła  uchwytów na flagi. Bóg zapłać również panu Leszkowi Skrzeszewskiemu za polakierowanie drzewców na flagi.
  15. Bardzo dziękujemy Policji i Straży Pożarnej za zabezpieczenie Drogi Krzyżowej, którą przeszliśmy ulicami Terespola.
  16. Bóg zapłać za ofiary na obraz MBNP: bezimienna z Warszawy 100 zł., bezimienna 200 zł.
  17.  Bóg zapłać za ofiary na mozaikę: bezimienna 200 zł., bezimienna 130 zł., bezimienna 1000 zł, KRK p.w. bł. Kardynała S. Wyszyńskiego – 300 zł. Ofiary na mozaikę można składać również wpłacając na konto, tytułem: darowizna na cele kultu religijnego. Nr Konta: 18 8037 0008 6801 6333 2000 0020
  18. Bóg zapłać za ofiary do Grobu Pańskiego: KRK z Małaszewicz Małych p.w. bł. ks. Jerzego Popiełuszki 200 zł., KRK p.w. św. Marty w Terespolu 220 zł., bezimienna z Terespola 100 zł, bezimienna z Samowicz – 50 zł, KRK p.w. bł. Kardynała S. Wyszyńskiego – 100 zł, KRK z Łobaczewa Małego – 100 zł, bezimienna z Wojska Polskiego 100 zł., KRK z Samowicz 730 zł.
  19. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, przygotowują się następujące: Mateusz Fila, kawaler, zamieszkały w Antolinie, parafia św. Antoniego Padewskiego w Gnojnie i Agnieszka Chmiel, panna, zamieszkała w Małaszewiczach Małych, parafia tutejsza, zapowiedź 3.; Konrad Krzysztof Żółkowski, kawaler. zam. w Płońsku, parafia św. Leonarda i Karolina Nitychoruk, panna, zam. w Terespolu, parafii tutejszej, zapowiedź 1.; Michał Szymanek, kawaler z Koroszczyna i Aleksandra Anna Lipka, panna,  z Koroszczyna oboje parafii tutejszej zapowiedź 1.
  20. W najnowszym numerze Echa Katolickiego możemy przeczytać następujące artykuły: 1. O tym na jakich filarach powinno opierać się duszpasterstwo młodzieży, dlaczego religia w szkole to za mało? – rozmowa z ks. biskupem Grzegorzem Suchodolskim. 2. Coraz więcej osób decyduje się na zawierzenie  świętemu Józefowi życia osobistego i rodzinnego. Na czym ono polega? 3. Dlaczego rolnikom należy się szacunek- rozmowa z diecezjalnym duszpasterzem rolników księdzem Stanisławem Chodźko.- Zachęcamy do lektury.
  21. W minionym tygodniu odeszli do Pana: ś.p. Janina Skwierczyńska l. 76, Mateusz Marzec l. 28, Maria Tkaczuk l.70. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”