PROGRAM RAMOWY:
DZIEŃ 1: PRZELOT DO LIZBONY
Lądowanie w Lizbonie .Przejazd do hotelu w Fatimie na 3 noclegi.

DZIEŃ 2: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z kaplicą Capelinha. Możliwośc udziału w Drodze Krzyżowej oraz Nabożeństwie Różańcowym. Zwiedzanie wioski Aljustrel miejsca urodzenia św. Łucji i Valinhos miejsca objawień Anioła Portugalii. Czas wolny do wykorzystania na indywidualną modlitwę.

DZIEŃ 3: OBIDOS – NAZARE – ALCOBACA
Przejazd do Obidos –miasto, zamek i mury obronne z czasów panowania Maurów. Pobyt w Nazare nad Oceanem Atlantyckim. Następnie Alcobaca – klasztor Cystersów.

DZIEŃ 4: SANTIAGO DE COMPOSTELA
Przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie Sanktuarium św. Jakuba – patrona Europy: w programie Katedra z grobem św. Jakuba, zespół starego miasta wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, kolegia i szpitale dla pielgrzymów. Nocleg w Santiago de Compostela.

DZIEŃ 5: BRAGA – PORTO
Przejazd do Bragi – jednego z najstarszych chrześcijańskich miast na świecie – zwiedzanie Katedry. Następnie Porto – zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO portu, Katedry, mostu żelaznego z XIX w. Pobyt w winiarnii w Vila Nova de Gaia. Możliwośc degustacji i zakupu najbardziej znanego wina produkowanego w Portugalii – Porto. Nocleg w ok. Porto.

DZIEŃ 6: COIMBRA – FATIMA
Przejazd do Coimbry – zwiedzanie Katedry, sławnego Uniwersytetu, Kaplicy w klasztorze Sióstr Karmelitanek gdzie do śmierci przebywała Siostra Łucja. Przejazd do Fatimy, czas wolny do indywidualnego wykorzystania. Nocleg w Fatimie.

DZIEŃ 7: LIZBONA
Przejazd do Lizbony. W programie zwiedzania: kościół św. Antoniego Padewskiego, zamek św. Jerzego, Klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, Pomnik Odkrywców. Nocleg w ok. Lizbony

DZIEŃ 8: Transfer na lotnisko w Lizbonie . Przelot powrotny. Zakończenie pielgrzymki.

UWAGA – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE I BĘDZIE DOSTOSOWANA DO GODZIN PRZELOTÓW

Świadczenia w cenie podstawowej :
* 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej 2*/3*/4*
(Fatima x3, Santiago de Compostela x 1, Porto x1,
Fatima x1, Lizbona x1). Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami.
Dopłata za pok. 1 os.
* Śniadania wzmocnione (7) obiadokolacje (7).
W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
* Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR , NW i CP , bagaż do 1000 zł
* Komfortowy portugalski autokar z klimatyzacją.
* opieka pilota na całej trasie
Za dopłatą :
• Gwarantowane miejsce w pokoju 1-osobowym: 750 zł

Wydatki programowe:
Wstępy + przewodnicy miejscowi + degustacja Porto + zwyczajowe napiwki – około 90 euro.
Uwaga wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników pielgrzymki

Zgłoszenia : Ks. Zbigniew  tel. 664 179 844
Biuro Podróży Juwentur  -Biała Podlaska , ul Budkiewicza 1,    83 343 59 27

2 Replies to “PIELGRZYMKA LOTNICZA DO FATIMY Z NAWIEDZENIEM SANTIAGO DE COMPOSTELA 22-29.07.2017”